Policja i CBŚP rozbiły gang narkotowykowy pseudokibiców na Opolszczyźnie

  • 04.08.2021, 08:33
  • Źródło: CBŚP
Policja i CBŚP rozbiły gang narkotykowy pseudokibiców
loadingŁaduję odtwarzacz...
Specjalna grupa śledcza policji, powołana do zwalczania nielegalnej działalności pseudokibiców, rozbiła gang narkotykowy działający na terenie województw opolskiego i śląskiego. Podczas akcji zatrzymano 10 osób, z czego 7 tymczasowo aresztowano.

Komendant Główny Policji powołał specjalną grupę śledczą, w skład której wchodzą funkcjonariusze z zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji oraz wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Jej celem jest zwalczania zorganizowanej przestępczości pseudokibiców działających na terenie naszego województwa.

Efektem ich działań jest m.in. uderzenie w środowisko pseudokibiców zajmujących się przede wszystkim przestępczością narkotykową. W skoordynowanych działaniach udział wzięło ponad 70 funkcjonariuszy, w tym z zespołów specjalnych zarządów z Opola i Wrocławia CBŚP oraz z samodzielnych pododdziałów kontrterrorystycznych policji w Opolu i Katowicach.

Niemal jednocześnie na terenie województw opolskiego i śląskiego policjanci zatrzymali 10 osób. Wśród zatrzymanych jest 8 mieszkańców Opolszczyzny. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Siedem osób odpowie także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i aktualnie zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Podczas akcji funkcjonariusze przeszukali mieszkania, samochody oraz obiekty użytkowane przez podejrzanych, w wyniku czego znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy. Przejęto także telefony komórkowe i sprzęt elektroniczny, który jest poddawany szczegółowym badaniom. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze należące do podejrzanych.

Rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajęło opolskim policjantom z CBŚP i KWP, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu, kilka miesięcy. Z ich ustaleń wynika, że narkotyki były głównie rozprowadzane na terenie powiatów opolskiego i strzeleckiego. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze dokładnie ustalają m.in. źródło pochodzenia niedozwolonych substancji oraz osoby mogące mieć związek z tą grupą.

Rozbicie tego gangu jest kolejnym sukcesem opolskiej specjalnej grupy śledczej powołanej przez Komendanta Głównego Policji. Pierwszy gang specgrupa opolskich funkcjonariuszy rozbiła już pod koniec 2019 roku (Skoordynowanie działanie służb w walce z przestępczością narkotykową pseudokibiców), kiedy to zatrzymano 10 osób, z których 7 usłyszało zarzuty związane z przestępczością narkotykową oraz przeciwko życiu i zdrowiu.

Źródło: CBŚP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe