Seniorzy już po wczasach. Pozostaną piękne wspomnienia na cały rok

  • 04.08.2021, 10:51
  • W
Seniorzy już po wczasach. Pozostaną piękne wspomnienia na cały rok Fot. Aktywny Senior
Grupa seniorów ze Stowarzyszenia Aktywny Senior z Pawłowiczek spędzała czas nad Bałtykiem.

Pogoda dopisała, słońce promykami opalało nasze ciała, wiatr rozwiewał włosy, krople deszczu zmywały gorący piasek z naszych stóp - rozpoczyna swą opowieść Maria Plucińska, przewodnicząca Aktywnego Seniora. -  Było wspaniale, ale to, co dobre, szybko przemija. Za rok musi być jeszcze lepiej, bo to już piąta rocznica naszych wspólnych wyjazdów - dodaje.

Tegoroczne wczasy zorganizowano w dniach 29 czerwca - 9 lipca. Zakwaterowanie - tradycyjnie w Ośrodku Wczasowym "Alex" w Pustkowie.

W trakcie pobytu atrakcji było wiele i każdy mógł wybrać coś dla siebie. Plażowanie i kąpiele w ciepłych wodach cieszyły się największym powodzeniem. Na drugim miejscu były spacery brzegiem morza. Stałym punktem były spotkania połączone z biesiadą, wyjścia na zachody słońca, a także wieczorki w tawernie z muzyką na żywo.

 Seniorzy z Pawłowiczek miło wspominają wyjazdy do Janowa niedaleko Rewala. W tamtejszej wiosce artystycznej odgrywane są spektakle teatralne, improwizowane przez aktorów scen łódzkich. Seniorzy obejrzeli, a jednocześnie reżyserowali sztukę "Impro Bang!" z udziałem Joanny Kołaczkowskiej, polskiej aktorki kabaretowej i teatralnej, znanej z występów m.in. w kabarecie Potem, rozpoznawalnej z kabaretu Hrabi.

Seniorzy uczestniczyli też w inauguracji działalności Teatru Małomiasteczkowego w Karnicach. Obejrzeli tam spektakl dramatyczny pt. "Refleksje" z udziałem dwojga studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. W amfiteatrze w Międzyzdrojach wysłuchali koncertu pn. "ABBA show" w wykonaniu artystów ze Szczecina. 

Spacerując, często docierali do Trzęsacza czy Pobierowa, gdzie podziwiali kwiatowy zegar i mury starego kościoła. Wspólnie udawali się do Rewala i Niechorza - tam głównie robili zakupy.

Żegnając morze, przyrzekli sobie, że powrócą nad Bałtyk za rok. W międzyczasie sporo wydarzeń. Kolejne pod koniec lipca - spotkanie nad akwenem w Kobylicach.

W

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe