43-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla przywłaszczył portfel z 1000 złotych. Grozi mu pięć lat więzienia

  • 04.08.2021, 14:28
  • Źródło: KPP
43-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla przywłaszczył portfel z 1000 złotych.… Fot. pexels Zdj. ilustracyjne
Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego będzie odpowiadał za kradzież. Mężczyzna zabrał pozostawiony przy kasie portfel i go sobie zatrzymał. Przypominamy, że znalezione rzeczy należy zwrócić właścicielowi lub zgłosić ten fakt na policję albo zanieść do biura rzeczy znalezionych.

W połowie lipca policjanci z Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu zostali powiadomieni o kradzieży portfela. Jak wynikało ze zgłoszenia, do zdarzenia doszło na stacji paliw. Gdy pokrzywdzony płacił za zakupy, zostawił przy kasie portfel, w którym znajdował się dokument oraz blisko 1000 złotych. Kiedy się zorientował i wrócił po portfel, okazało się, że już go tam nie było.

Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci jeszcze tego samego dnia ustalili osobę, która mogła mieć związek z tą kradzieżą. Ich informacje potwierdziły się - funkcjonariusze znaleźli u 43-letniego mieszkańca powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego skradzione mienie. Mężczyzna zauważył leżący przy kasie portfel i go zabrał. Zamiast powiadomić o tym obsługę sklepu, policję lub biuro rzeczy znalezionych, zatrzymał go.

Mężczyzna został przesłuchany. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdą znalezioną rzecz należy oddać właścicielowi lub przekazać ją do Biura Rzeczy Znalezionych albo do jednostki Policji. Zatrzymując znalezioną rzecz, narażamy się na odpowiedzialność karną.

Źródło: KPP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kasta Euzebia
Kasta Euzebia 05.08.2021, 17:28
Dobrze, że dożywocie mu nie grozi. Śmiechu warte. Widocznie był roztargniony, jak pewien sędzia, co ukradł kasę staruszce sprzed nosa. Inny zabije kogoś po pijaku i jest bezkarny albo dostanie śmieszną karę.
Nn
Nn 07.08.2021, 13:27
Czyli według ciebie złodziej powinien zostać bezkarny
Mm
Mm 08.08.2021, 18:18
Nie powinien ale np. sędzia złodziej został bezkarny. Jeszcze odszkodowanie podobno dostał. Zrobili z niego ofiarę.

Pozostałe