Skład Grupy Azoty ZAKSA na turniej PreZero Grand Prix PLS

  • 04.08.2021, 20:09
  • Ł
Skład Grupy Azoty ZAKSA na turniej PreZero Grand Prix PLS Foto: Grupa Azoty ZAKSA
Walka o tytuł PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki 2021 odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia w Krakowie. W turnieju wystąpi Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W naszej drużynie zagra 11 zawodników.

Czternaście klubów z PlusLigi i dwa z Tauron 1. Ligi wezmą udział w drugiej edycji rozgrywek letniej ligi siatkówki na piasku, która odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia w Krakowie.

ZAKSA do udziału w tegorocznym turnieju PreZero Grand Prix zgłosiła szeroki, 11-osobowy skład, w którym znaleźli się: Marcin Janusz, Michał Kozłowski, Bartłomiej Kluth, Korneliusz Banach, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński, Krzysztof Rejno, Tomasz Kalembka i Norbert Huber, a także występujący w ZAKSIE Strzelce Opolskie: Ernest Kaciczak i Fabian Majcherski. Sztab szkoleniowy tworzą: Gheorghe Cretu, Michał Chadała, Adam Swaczyna, Piotr Pietrzak, Marcin Nowakowski, Dominik Kwapisiewicz, Paweł Niebylski i Bartosz Hołobut.

- Zawodnicy wrócili w dobrej kondycji fizycznej po długiej przerwie. Już od kilku tygodni trenowali indywidualnie pod okiem Piotra Pietrzaka, trenera przygotowania fizycznego. To bardzo ważne, że część pracy została już przez nich wykonana - przyznał Gheorghe Cretu. - Z pewnością będziemy uważni, bo gra na plaży jest zupełnie inna – część zawodników być może grała na piasku, ale dla nas ważne jest wejście w turniej skupionymi na zdrowiu i na przyszłości. Oczywiście mecz jest meczem i emocje się pojawią, przyjemność z gry również. Chcemy reprezentować nasz klub w najlepszy możliwy sposób - dodał trener.

W turnieju PreZero Grand Prix PLS mecze będą rozgrywane na boiskach piaszczystych w czteroosobowych składach. Zasady gry będą niemal identyczne jak w siatkówce halowej, z tym że każdy z zawodników może atakować. Gra się do dwóch wygranych setów do 25 punktów, a ewentualny tie-break do 15.

W tym roku będzie obowiązywał system brazylijski, zgodnie z którym dopiero druga porażka eliminuje z gry. Wśród 16 uczestniczących drużyn cztery najlepsze z ubiegłorocznej edycji zostały rozstawione. To: Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów, GKS Katowice i Indykpol AZS Olsztyn.

To właśnie ten ostatni zespół będzie pierwszym rywalem Grupy Azoty ZAKSA. Mecz odbędzie się 5 sierpnia o godz. 12.45. W kolejnej rundzie kędzierzynianie, w zależności od wyniku meczu, trafią na LUK Politechnika Lublin lub Aluron CMC Warta Zawiercie.

- Przygotowania rozpoczęliśmy jednostką na siłowni, później mieliśmy trening na piasku. Jest to związane oczywiście z turniejem siatkówki plażowej w Krakowie. Traktujemy to jako pewien etap przygotowań, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę, że priorytetowe w tym sezonie będą dla nas zmagania PlusLigi i rywalizacja w Lidze Mistrzów. Do Krakowa jedziemy po kilku dniach przygotowań, trudno więc powiedzieć czego dokładnie można się spodziewać. Jak na pierwsze dni myślę jednak, że nasza gra wyglądała całkiem nieźle - przyznał rozgrywający Marcin Janusz.

Medalistów poznamy 8 sierpnia. Wszystkie spotkania transmitować będzie telewizja Polsat Sport.

Ł

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe