Działkowcy z Koźla proszą o utwardzenie ścieżki. Jest w rażąco złym stanie

  • 05.08.2021, 11:33
  • ART
Działkowcy z Koźla proszą o utwardzenie ścieżki. Jest w rażąco złym stanie
Pismo w sprawie fatalnego stanu ścieżki, prowadzącej do działek, które znajdują się za stadionem „Odry” w Koźlu napisał Eugeniusz Podgórski, prezes zarządu ROD im. Mikołaja Kopernika. 27 lipca skierował je do Ireneusza Wiśniewskiego, przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle.

Chodzi o ścieżkę, która prowadzi od ulicy Chrobrego do działek w sektorze: Stoczniowiec, Większyce I, Powstańców i Większyce II.

- Jest to jedyny ciąg komunikacyjny prowadzący do 644 ogrodów działkowych, z których korzysta ponad tysiąc osób (działkowców i ich rodzin). Są one w rażąco złym stanie: liczne głębokie dziury, rozległe zagłębienia i nierówności. W czasie deszczowej pogody wypełnione wodą tworzą niebezpieczne rozlewiska na środku i poboczach ścieżki. Osoby korzystające z niej (pieszo, rowerami, samochodami ) są narażone na wielkie niebezpieczeństwo, wszelkiego rodzaju urazy ciała oraz uszkodzenia pojazdów. Wśród nich są emeryci w wieku 60+, 70+, 80+ i rodziny z małymi dziećmi. Korzystają ze ścieżki też osoby niepełnosprawne. Szczególnie o zmroku przejście i przejazd w tym miejscu jest niebezpieczny i uciążliwy. Zarząd ROD już raz podjął w tej sprawie interwencję zwracając się do lokalnych władz o utwardzenie ścieżki. W piśmie z dnia 2.07.21 zostaliśmy poinformowani, że “nie przewidujemy prac polegających na utwardzeniu terenu wskazanej w piśmie ścieżki. Po zakończeniu prac związanych z budową obwałowania problem zostanie rozpoznany ponownie”. Ta enigmatyczna odpowiedź, bez określenia terminu może sugerować, że nastąpi to za rok, a może za dziesięć lat. Ponownie w imieniu mieszkańców prosimy o utwardzenie wymienionej ścieżki, aby spełniała ona funkcję bezpiecznego ciągu komunikacyjnego prowadzącego do ogródków działkowych. Mamy nadzieję , że działania w tym zakresie zostaną podjęte szybko i skutecznie zgodnie z ideą “Miasta Możliwości” – argumentuje w piśmie złożonym na ręce przewodniczącego rady miasta Eugeniusz Podgórski.

Do prośby mieszkańców odniósł się adresat pisma, który w następstwie, dwa dni później, napisał wniosek w tej sprawie do urzędu miasta.

- Ścieżka jest w rażąco złym stanie: liczne głębokie dziury, rozległe zagłębienia i nierówności - mogą spowodować w niedługim czasie kontuzję przemieszczających się po niej mieszkańców a co za tym idzie roszczenia w stosunku do właściciela drogi. Lakoniczna odpowiedź, którą uzyskali działacze ROD na zapytanie zawarte w piśmie z dnia 2.07.2021 istotnie nie rozwiązuje, co więcej nie daje nadziei na rozwiązanie problemu. Jako radny, rozumiejąc obawy działkowiczów i innych mieszkańców korzystających z przedmiotowej drogi, mając na uwadze przyszłe decyzje władz miasta dotyczące budowy-wału, ich zawiłość związaną z powstaniem nowego audytu przeciwpowodziowego, proszę o niezwłoczne zabezpieczenie bezpieczeństwa na wspomnianym odcinku traktu i informację dotyczącą planowanych działań - zawnioskował do magistratu Ireneusz Wiśniewski.

Do tematu wrócimy, gdy urząd odniosie się do wniosku radnego.

ART

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ŁAZ
ŁAZ 05.08.2021, 13:20
No przecież zgodnie z planem ma tędy przebiegać ścieżka rowerowa. Wiadomo o tym co najmniej od roku.

Pozostałe