Do dwóch razy sztuka. We Wroninie udało się wybrać sołtysa - to radny

  • 05.08.2021, 14:10
  • W
Do dwóch razy sztuka. We Wroninie udało się wybrać sołtysa - to radny Fot. archiwum prywatne Nowym sołtysem Wronina wybrano Krystiana Składnego
Poluzowanie obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią sprawiło, że wybór nowego sternika wsi Wronin w gminie Polska Cerekiew był możliwy w czerwcu. Wówczas jednak sołtysa nie udało się wybrać. Wyznaczono kolejny termin wyborów pod koniec lipca. Tym razem znalazł się chętny na pokierowanie wsią.

- Rozmawialiśmy z ludźmi, namawialiśmy, żeby ktoś przejął tę funkcję na półtora roku, jakie zostało do zakończenia kadencji - mówi wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy. - Udało się przekonać do poprowadzenia rady sołeckiej i miejscowości radnego gminnego Krystiana Składnego - dodaje.

Tylko osiem osób uczestniczyło w zebraniu wiejskim. Brak kworum sprawił, że dopiero po upływie 30 minut możliwe było głosowanie niezależnie od frekwencji. Pojawiła się tylko jedna kandydatura. Jednogłośnie przyjęta przez głosujących. 

- Mieszkańcy widzieli Krystiana Składnego w roli sołtysa, lidera wsi, ponieważ postrzegają go jako osobę, która w urzędzie zabiega o różne sprawy Wronina. Mamy w gminie kolejnego radnego i sołtysa w jednej osobie - nawiązuje wójt Kanzy do pani Marii Wawrzynek, która jest jednocześnie sołtysem Łańca i radną gminną.

Krystian Składny w roli sołtysa zastąpił Alfreda Szewiora. Poprzedni sternik wsi swoją funkcję sprawował od 4 lutego 2015 r. Na przełomie marca i kwietnia br. z przyczyn osobistych zrezygnował z sołtysowania.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe