Leon z Ostrożnicy cierpi na poważną chorobę genetyczną. W sołectwie postawili metalowe serce, by mu pomóc

  • 08.08.2021, 19:08
  • W
Leon z Ostrożnicy cierpi na poważną chorobę genetyczną. W sołectwie postawili… Fot. OSP Ostrożnica
Wszędzie wokoło słyszy się, jak akcja zbierania plastikowych nakrętek do koszów w kształcie serca nabiera tempa. Co chwilę słuchać, że w kolejnej miejscowości stanęło serce dla kogoś w potrzebie potrzebującego. W Ostrożnicy w gminie Pawłowiczki jest również chłopiec, który potrzebuje takiej pomocy.

Leon Bajaś urodził się z poważną chorobą genetyczną. Członkowie działającej przy OSP Ostrożnica młodzieżowej drużyny pożarniczej podchwycili pomysł, aby i w ich miejscowości zainicjować serduszkową akcję.

- Znaleźli wśród naszych mieszkańców sponsorów, którzy wspomogli materialnie zakup takiego serca - wyjaśnia Sabina Świentek, naczelnik OSP Ostrożnica. - O dziwo, udało się zebrać całą potrzebną kwotę, za co jesteśmy bardzo wdzięczni - dodaje.

Serce stanęło w centralnym miejscu Ostrożnicy - na parkingu obok kościoła, przy głównej drodze. - Postawiliśmy go wczoraj, a już jest w połowie zapełnione. Oby tak dalej. Chcemy choć w taki sposób pomóc Leonowi w jego leczeniu, rehabilitacji i zakupie sprzętu ortopedycznego, a nawet specjalnych butów. Są one bardzo kosztowne. Mamy nadzieję, że nakrętkowa akcja się powiedzie - dodaje.

I podkreśla, że mimo iż potrzeby są ogromne, nie można przejść obojętnie obok osób w potrzebie, szczególnie dzieci, które są bezbronne i niewinne.

Nad akcją czuwa MDP Ostrożnica pod czujnym okiem dorosłych druhów.

W

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe