Pałacyk w Zakrzowie ma nowego właściciela. To śląski przedsiębiorca z branży węglowej

  • 11.08.2021, 10:49
  • W
Pałacyk w Zakrzowie ma nowego właściciela. To śląski przedsiębiorca z… W
Zajmuje 9 hektarów i jest warty 3 miliony złotych. Sukcesem zakończył się przetarg na sprzedaż zabytkowego kompleksu parkowo-pałacowego w Zakrzowie.

Wieloletnia siedziba Ludowego Klubu Jeździeckiego "Lewada" znalazła nowego właściciela. To przedsiębiorca z Górnego Śląska, działający głównie w branży węglowej. Mimo że nabywca nie jest związany z naszym powiatem, ma w swoim środowisku biznesowym pochodzących z niego ludzi.

Spisanie aktu notarialnego zaplanowano na początek września. Dokumenty niezbędne do jego spisania opracują pracownicy Urzędu Gminy w Polskiej Cerekwi wraz z kancelarią notarialną. Ustalono już warunki, w tym te dotyczące remontów, które również należy wpisać w akcie notarialnym. 

- Nie ukrywam, że miesiącami zabiegaliśmy, rozmawialiśmy z tą osobą. Szukaliśmy takiego partnera, który będzie chciał z nami współpracować, nie mówię tylko o gminie, ale też o GOSiR i "Lewadzie". Wszystkim kojarzy się ten pałac z siedzibą klubu, Art Cup - Jeździeckimi Mistrzostwami Gwiazd - mówi wójt gminy Polska Cerekiew Piotr Kanzy.

Czas pokaże, czy biuro "Lewady" - zlokalizowane w pałacyku - będzie mogło dalej w nim funkcjonować. Wspólnym planem jest, by Art Cup odbywały się nadal na tym terenie.

- Pałacyk wymaga nakładów finansowych. Jako stowarzyszenie sportowe nie mamy takich środków. Dlatego jesteśmy szczęśliwi, że obiekt znalazł godnego nabywcę - mówi Anetta Sałacka, prezes LKJ "Lewada". - Myślę, że będzie się tu działo dużo dobrego. Mam nadzieję, że pałacyk będzie remontowany, ponieważ to piękne miejsce z bogatą historią - dodaje.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe