Chemik Kędzierzyn rozpoczyna rywalizację w IV lidze

  • 13.08.2021, 14:35
  • Ł
Chemik Kędzierzyn rozpoczyna rywalizację w IV lidze
Piłkarze Towarzystwa Sportowego Chemika w sobotę 14 sierpnia zainaugurują rozgrywki w opolskiej czwartej lidze. W pierwszym meczu drużyna z Kędzierzyna-Koźla zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem z Piotrówki.

W poprzednim sezonie Chemik niemal do samego końca walczył o pozostanie 4. lidze opolskiej "BS Leśnica", bo taka jest oficjalna nazwa rozgrywek. W klubie stawiają na młodych. Zaraz po przejęciu drużyny przez Mateusza Sadyka, pod koniec zeszłego sezonu, nowy szkoleniowiec rozpoczął starania o znaczne odmłodzenie składu. Chodzi też o to, aby piłkarze byli związani z Kędzierzynem.

- Na tę chwilę z kierunku śląskiego w drużynie pozostają tylko Szymon Bartosik i Cezary Sudoł. Jednak obaj przechodzą do nas na zasadzie transferów definitywnych. Chcemy grać swoimi chłopakami, którzy są związani z klubem i miastem. Każdy z nowych zawodników mieszka, uczy się lub pracuje w Kędzierzynie. Nie jest to łatwe, bo nie mamy takiego potencjału ludzkiego jak Zabrze czy Chorzów, ale musimy sobie poradzić - informuje Piotr Niewadzisz, prezes klubu.

Z drużyną pożegnali się: Damian Jaworski (Wierchy Rabka-Zdrój), Łukasz Gromelski (LZS Walce), Sebastian Kapinos (LZS Studzienna), Michał Kuchta (LZS Walce), Sławomir Jaworski (LZS Piotrówka), Andrzej Malik (ROW Rybnik) i Kacper Kubik (koniec wypożyczenia).

Nowe twarze w ekipie z Kędzierzyna-Koźla to: Patryk Kapica z Jagiellonii Białystok, Szymon Tomeczek z Korony Krępna, Michał Sadyk z KS-u Krapkowice, Michał Dąbrowski z Blachowianki, Paweł Szala z Fortuny Głogówek, Marek Podobrączyński z Piasta Gliwice, Piotr Stoklossa z LZS-u Walce i Tobiasz Kowaś z LKS-u Ujazd.

- Zdajemy sobie sprawę, że nastoletni zawodnicy ligi nie zawojują, ale chcemy konsekwentnie budować podwaliny pod ekipę, która za rok lub dwa będzie walczyć w czołówce tabeli. Tymczasem młodzież, wsparta doświadczeniem takich zawodników, jak choćby: Michał Łysek, Patryk Paczulla, Mariusz Gnoiński czy Paweł Szala, z pewnością okrzepnie i będzie walczyć o swoje - zapowiadają w klubie.

W pierwszej kolejce 14 sierpnia o godz. 17 Chemik zmierzy się na wyjeździe z beniaminkiem z Piotrówki. Przed własną publicznością nasza drużyna wystąpi 18 sierpnia o godz. 18, gdy podejmie spadkowicza z trzeciej ligi - Polonią Nysa.

 

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe