Mieszkańcy odetchną od tirów. Droga Sukowice - Zakrzów będzie wyłączona z ruchu dla ciężkich pojazdów

  • 17.08.2021, 10:47
  • Źródło: Starostwo powiatowe
Mieszkańcy odetchną od tirów. Droga Sukowice - Zakrzów będzie wyłączona…
Mieszkańcy wiosek w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim wkrótce odetchną z ulgą. Droga Sukowice – Zakrzów będzie wyłączona z ruchu dla ciężkich pojazdów.

Drogę powiatową na odcinku Sukowice – Zakrzów w gminie Polska Cerekiew czekają zmiany komunikacyjne. Z drogi nr 1422 w sporej mierze korzystają pojazdy o większym tonażu, co powoduje wiele uciążliwości dla mieszkańców. Hałas doskwiera im nie tylko w dzień, a również bardzo często w nocy. Wiele samochodów o dużych gabarytach jadąc w kierunku Raciborza, skraca sobie tamtędy drogę, zamiast korzystać z dróg krajowych, które są dostosowane do takiego obciążenia ruchem.

Na drodze zostanie wkrótce wprowadzone ograniczenie w ruchu pojazdów do 8 ton. Szczegóły omawiane były na spotkaniu starosty Pawła Masełki z Andrzejem Sałackim, który jest przewodniczącym społecznego komitetu ds. drogi i zabiegał o zmiany w tym rejonie, co wymagało wielu czasochłonnych uzgodnień.

- Zabraliśmy się już za przygotowanie projektu organizacji ruchu w tym miejscu ze znakami wjazdowymi na drogę i tablicami informacyjnymi. Musi on zostać zaopiniowany przez policję oraz zarządców innych dróg. Zmiana organizacji ruchu na drodze nie jest procesem szybkim. Stosowna dokumentacja była opracowywana już od jakiegoś czasu - informuje Arkadiusz Kryś, kierownik wydziału infrastruktury drogowej kędzierzyńskiego starostwa powiatowego.

Wyjątkiem będą służby komunalne, porządkowe oraz mieszkańcy miejscowości Zakrzów. Dodajmy, że powiat przeprowadził tam ostatnio remont cząstkowy nawierzchni.

 

Źródło: Starostwo powiatowe

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe