Jubileuszowa edycja Gitariady w Kędzierzynie-Koźlu

  • 17.08.2021, 17:15
  • Grzegorz Łabaj
Jubileuszowa edycja Gitariady w Kędzierzynie-Koźlu
Przed nami dziesiąta edycja „Gitariady” w Kędzierzynie-Koźlu. Miłośników bigbitu, ale też innych gatunków, czekają dwa dni, 27 i 28 sierpnia, pełne muzyki i dobrej zabawy.

Wszystko zaczęło się w 2012 roku, gdy 40-lecie działalności świętował zespół Kenedth. W amfiteatrze na osiedlu Piastów zespół zagrał okolicznościowy koncert. Pojawiło się kilku gości i tak rozpoczęła się historia „Gitariady 40”.

- Nie spodziewałem się, że tak to się potoczy. Ale ze względu na to, że sporo ludzi chciało w tym uczestniczyć, i to nie tylko muzyków, którzy występują na scenie, ale również publiczność, postanowiłem to kontynuować. To dla wielu obecnych, ale i byłych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla okazja do spotkania się, powspominania i posłuchania piosenek z młodości. To miłe, że przyjeżdżają niemal z całego świata specjalnie na „Gitariadę” - przyznał Mirosław Nowakowski, pomysłodawca imprezy i wokalista grupy Kenedth.

Dziesiąta edycja odbędzie się w parku Pojednania w dniach 27 i 28 sierpnia. Początek koncertów o godz. 17. Wstęp wolny.

Pierwszego dnia wystąpią kolejno: Old Befa, Muzozaury Głubczyckie, Manson Band, Roman Kruk (Pex 75), Czerwone i Czarne, Kenedth, Janusz Markiewicz, Kaskada, 3R12 i Krysia Brożek, Rudi Kosiński, Darek Guca i Przyjaciele. Gościem specjalnym będą Trubadurzy.

- Od kilku lat czyniłem starania, aby ten zespół u nas zagrał. I w końcu udało się ich ściągnąć. Nie zabraknie wspomnień o Krzysztofie Krawczyku. Będzie też niespodzianka, której jeszcze nie mogę zdradzić. Trzeba po prostu przyjść na „Gitariadę” - dodał Mirosław Nowakowski.

Drugi dzień będzie bardziej „młodzieżowy”. Zagrają kolejno: Grabers Band, Mindthra, 418, Vintage, Maryleen, Kwadra, Waldek Orłowski i Beata Brodzińska oraz G(H)OST.

- Chętnych do występów było więcej, ale wtedy musielibyśmy przedłużyć imprezę o kolejne dni i wyszedłby prawdziwy festiwal. Ale to już zdecydowanie większe koszty. Mamy środki finansowe od urzędu miasta i sponsorów, którym dziękuję za wsparcie, ale koszty z roku na rok rosną - przyznał pomysłodawca „Gitariady” Dodał, że medialne zainteresowanie wydarzeniem z roku na rok jest coraz większe, a specjalny program o dziesiątej edycji ma przygotować Telewizja Polska.

Honorowy patronat nad „Gitariadą” sprawują: marszałek województwa, prezydenta miasta oraz starosta powiatu. Sponsorem wydarzenia jest Grupa Azoty ZAK SA. Wśród patronów medialnych są „Nowa Gazeta Lokalna” i portal Lokalna24.pl.

Przy okazji „Gitariady”, tradycyjnie, odbędzie się giełda płyt winylowych. Stoiska w Domu Kultury „Chemik” czynne będą w sobotę (28 sierpnia) w godz. 12-15.

Grzegorz Łabaj

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe