Będą układali kostkę Rubika na czas. Niecodzienne zawody w Koźlu

  • 19.08.2021, 17:16
  • Ł
Będą układali kostkę Rubika na czas. Niecodzienne zawody w Koźlu
Tego jeszcze w Kędzierzynie-Koźlu nie było! Zawody w speedcubing, czyli układaniu kostki Rubika na czas, odbędą się w dniach 28-29 sierpnia.

Speedcubing polega na najszybszym ułożeniu kostki Rubika i innych łamigłówek logicznych z tej rodziny. Zawodnicy będą rywalizować w 12 konkurencjach, w tym najbardziej widowiskowa – układanie kostki 3x3x3 jedną ręką bez patrzenia.

Zmagania odbędą się w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Skarbowej w dniach 28-29 sierpnia. W zawodach będą uczestniczyć mistrzowie oraz rekordziści Polski i Świata.

Przypomnijmy, że układankę logiczną w kształcie kostki wynalazł węgierski profesor Erno Rubik, ale skonstruowana i opatentowana została w Japonii. Wkrótce zabawka ta opanowała cały świat. Również w Polsce w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia nie było chyba domu, w którym nie bawiono się kostką. Od tego czasu organizowane są różne zawody, a nawet mistrzostwa świata w układaniu na czas. Rekord należy do mieszkańca Chin, który ułożył klasyczną kostkę Rubika w 3,47 sekundy.

Honorowym partnerem turnieju w „Budowlance” są prezydent miasta oraz starosta powiatu.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe