Francuzi wyszli na ulicę. Sprzeciwiają się polityce rządu dotyczącej segregacji sanitarnej. Co uczynią nasze władze? FILMY

  • 22.08.2021, 11:08 (aktualizacja 22.08.2021, 11:46)
  • Źródło: PAP, TVN24, Le Parisien
Francuzi wyszli na ulicę. Sprzeciwiają się polityce rządu dotyczącej segregacji…
Czy Polskę czekają podobne wydarzenia do tych we Francji, gdzie ludzie protestują przeciwko paszportom sanitarnym oraz nowym restrykcjom? Tego nie można wykluczyć. Andrzej Horban, doradca premiera do spraw pandemii COVID-19, przyznał bowiem na antenie TVN24, że Radę Medyczną kusi, by rekomendować wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19. Rada ma też rozważać dodatkowe obostrzenia dla niezaszczepionych.

Doradca premiera pytany w wywiadzie telewizyjnym, czy Rada Medyczna będzie rekomendować wprowadzenie obowiązku szczepienień przeciwko COVID-19, odpowiedział: „ręka nas świerzbi, żeby rekomendować. Przynajmniej dla dorosłych, dla niektórych grup, które są bardzo narażone na zakażenie. Przyjdzie na to pora, jak tylko wzrośnie (liczba wykrywanych zakażeń – red.), zaczniemy się szczepić przymusowo. Jeszcze troszkę. Mam nadzieję, że rząd podejmie taką decyzję, że szczepienia będą obowiązkowe” - przyznał podczas wywiadu.

Tymczasem we Francji od kilku tygodni trwają protesty, które z dnia na dzień przybierają na sile. Francuzi w wielotysięcznych manifestacjach, które w sobotę 21 sierpnia odbyły się w wielu miastach, protestowali m.in. przeciwko paszportom sanitarnym oraz kolejnym nowym restrykcjom.

Wczoraj w stolicy Francji doszło równolegle do czterech protestów, w których uczestniczyło kilkanaście tysięcy demonstrantów. Francuzi wyszli na ulicę również w innych miastach. Jak podają poszczególne prefektury, 4 tys. osób miało zgromadzić się w Marsylii, około 800 w Frejus, 2,5 tys. w Aix-en-Provence i nawet 6 tys. w Tulonie. Z kolei w Tuluzie policjanci mieli użyć gazu łzawiącego wobec demonstrantów. Do zamieszek doszło także w Montpellier, gdzie na demonstracji pojawiło się niemal 10 tys. osób.

Poniżej relacje filmowe z tych demonstracji.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Źródło: Le Parisien
 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Źródło: France 3 Occitanie

 

 

 

Źródło: PAP, TVN24, Le Parisien

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nur fur zaszczepieni
nur fur zaszczepieni 22.08.2021, 22:14
Dziękuję portalowi Lokalna 24.pl za zamieszczenie takiej informacji. Serce rośnie ! Brawo bracia Francuzi ! Jest jeszcze nadzieja , że nas nie wykończą w tym roku .
Purkła?
Purkła? 24.08.2021, 00:01
oczywiście zrozumiałeś że to we Francji, a nie w Niemczech. A swoją drogą, to wiadomości lokalne dotyczą chyba spraw w kręgu lokalnym. Jak ktoś chce sobie poczytać o sytuacji na świecie, to sobie wchodzi na portale z wiadomościami z zagranicy.

Pozostałe