Strażacy z dwóch województw zmagali się w Nocnych Zawodach Pożarniczych w Trawnikach. Zdjęcia

  • 23.08.2021, 08:50 (aktualizacja 23.08.2021, 14:13)
  • Rafał Pulkowski
Strażacy z dwóch województw zmagali się w Nocnych Zawodach Pożarniczych…
Już po raz drugi w miejscowości Trawniki odbyły się Nocne Zawody Pożarnicze. Tym razem wzięło w nich udział 35 drużyn OSP - 24 męskie i 11 żeńskich. Strażacy przyjechali z całego województwa Opolskiego i Śląskiego.

Konkurencja, w której rywalizowali druhowie, to tzw. bojówka. W jak najkrótszym czasie musieli podłączyć dwie linie gaśnicze do pompy, zassać wodę i podać dwa prądy w kierunku tarcz.

- Te zawody miały odbywać się cyklicznie co dwa lata, jednak pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany. I tak po trzech latach zorganizowaliśmy drugą edycję. Chcielibyśmy, żeby było nieco inaczej, niż na dziennych zawodach, których jest dosyć sporo. Nocnych jest mało i jest zupełnie inny klimat - powiedziała Klaudia Ledwoch, sekretarz OSP w Trawnikach.

Impreza odbyła się w sobotę, 21 sierpnia pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły, Starosty Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz Urzędu Gminy Pawłowiczki. Była to też doskonała okazja do integracji w strefie gastronomicznej.

W kategorii mężczyzn na podium stanęli kolejno reprezentanci:
1. OSP Samborowice,
2. OSP Roszowicki Las,
3. OSP Dziergowice.

Natomiast w kategorii kobiet:
1. OSP Roszowicki Las,
2. OSP Dziergowice,
3.OSP Samborowice.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe