Strażacy z OSP Trawniki otrzymali nowy wóz. Nazwali go na cześć dawnego prezesa

  • 23.08.2021, 14:25 (aktualizacja 30.08.2021, 14:00)
  • Rafał Pulkowski
Strażacy z OSP Trawniki otrzymali nowy wóz. Nazwali go na cześć dawnego…
Ochotnicza Straż Pożarna w Trawnikach, gmina Pawłowiczki doczekała się pierwszego wozu z wodą od czasów istnienia jednostki, czyli od 1948 roku. Od teraz OSP Trawniki będzie mogło jeździć nie tylko do pomocy i zabezpieczenia miejsc zdarzenia, ale także do pożarów.

W sobotę, 21 sierpnia tuż przed II Nocnymi Zawodami Pożarniczymi w Trawnikach odbyło się oficjalne przekazanie wozu strażackiego, poświęcenie, odsłonięcie tablicy z jego nazwą oraz wręczenie podziękowań. Chodzi o samochód GLBA 1,5/10 Mitsubishi Canter/PS z 2006 roku, który przez wiele lat służył w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Azoty, jako pierwszy pojazd wyjazdowy.

- Długo walczyliśmy o ten samochód. Mamy na swoim wyposażeniu jedynie Mercedesa, który nie ma zbiornika wodnego. Na prośbę komendanta powiatowego odpicowaliśmy ten wóz, daliśmy mu drugie życie i będzie służył na krańcu powiatu - powiedział Alan Trautberg, naczelnik OSP Trawniki.

Do tej pory OSP Trawniki miały średnio 15 wyjazdów rocznie. Były to głównie zabezpieczenia miejsc podtopień, czy wypadków oraz do uprzątnięcia powalonych drzew. Teraz ilość wyjazdów może zwiększyć się dwukrotnie. Samochód dostał imię ANTEK.

- Nazwaliśmy tak pojazd na cześć świętej pamięci Antka Harnosa, czyli naszego starego prezesa OSP w Trawnikach. Oficjalnego odsłonięcia tablicy z napisem ANTEK dokonała jego żona. Pan Antek bardzo dużo zrobił dla naszej remizy. Zarówno dla młodych druhów, jak i dla starszych. No i w ten sposób chcieliśmy uczcić jego pamięć - powiedziała Klaudia Ledwoch, sekretarz OSP w Trawnikach.

Wśród zaproszonych gości byli: radny sejmiku Robert Węgrzyn, wójt gminy Pawłowiczki Jerzy Treffon, radny wsi Trawniki Jan Trautberg, sołtys Trawników Zbigniew Lipiński oraz zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie Koźlu Marek Kocielski.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe