Pobiegną dla Miłosza. Udział w starcie zapowiedział serbski ultramaratończyk Drago Boroja

  • 24.08.2021, 12:08
  • ART
Pobiegną dla Miłosza. Udział w starcie zapowiedział serbski ultramaratończyk… Archiwum prywatne
To będzie sześciogodzinny bieg z cyklu Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2021. Cel – zebrać pieniądze na leczenie ośmiomiesięcznego Miłosza Głowackiego z Kędzierzyna-Koźla, który cierpi na zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego i okołoporodowe zaburzenia oddychania.

Biegacze wystartują 4 września o godzinie 18.00.

- Tym razem czas, a nie dystans. Uczestnicy dostaną do dyspozycji 6 godzin. Bieg zakończy się dokładnie o godzinie 24:00. Ile dasz radę? Solo lub w sztafecie (maks 4 osoby). Każdy z teamu biegnie dowolny dystans i dowolną ilość razy. W czasie biegu wspieramy przyszłego biegacza, dzisiaj malutkiego Miłosza – informuje Fabryka Aktywności XYZ Kędzierzyn-Koźle, która jest organizatorem wydarzenia.

- W biegu będzie uczestniczyło ponad 200 osób, patronatem honorowym obdarzył nas wojewoda opolski. Czeka nas kosztowne leczenie. Pieniądze są potrzebne na rehabilitację ruchową, leczenie neurologopedyczne, pulmonologiczne, alergologiczne – wylicza Anna Tkacz, mama chłopczyka.

- Wydaliśmy już przez te 8 miesięcy ponad 40 000 zł. Na przyszły rok potrzebne jest prawie 50 000. Bez pomocy dobrych aniołów nie damy rady  – dodaje kobieta.

Dlatego w trakcie biegu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie małego Miłosza.

- Przyjaciele tego młodzieńca przygotują smakołyki, które będzie można zakupić przed, w czasie i po biegu. Dodatkowo Zarząd Fabryki Aktywności XYZ podjął decyzję, że połowa wpisowego osób uczestniczących w biegu, będzie przekazana fundacji Siepomaga.pl z przeznaczeniem na leczenie Miłosza - informują organizatorzy.

Zapisy: https://dostartu.pl/akk-bieg-6-godzinny-v5432

Osoby które chcą pomóc Miłoszowi, mogą też to uczynić wpłacając pieniądze. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ.

Na starcie trzeciego już biegu z cyklu Aktywny Kędzierzyn-Koźle 2021 stanie prawdziwa gwiazda biegów, urodzony w Bośni Drago Boroja. Utalentowany biegacz wiele lat żył w Serbii, a aktualnie mieszka w Tychach. Jego portfolio robi wrażenie. Do 32 roku życia był piłkarzem. Od 27 lat odkrywa swoje, coraz to nowe możliwości biegowe. I jest ich sporo, bo jak mówi "bieganie to wieczne wyzwanie".

- Ponad 500 biegów różnego rodzaju oraz 10 triathlonów i 300 maratonów.

- Rekordzista Serbii w biegu 24-godzinnym: 210 km (Belgrad, 2000 r.)

- Rekordzista Serbii w liczbie zaliczonych maratonów i ultra maratonów: 214+36 = 250. W roku 2012 ustanowił nowy rekord Serbii: 38 maratonów w jednym roku.

Najbardziej dumny jest ze swojego wyniku w biegu na 12 godzin: 142 km (Palić, 1993 r.).

Życiówka w maratonie: 2:47:30 (Budapeszt, 1993 r.).

Jak mówi: "ważniejsza od liczb, jest duża radość, przyjemność i satysfakcja z biegania, odwiedzenie kilkunastu państw europejskich, poznanie nowych przyjaciół".

Życiowe motto: "Talent przychodzi z urodzeniem się, ale po sukces trzeba iść samemu".

Dlaczego biega? "By lepiej żyć, nie żyję, by biegać. Życie to nie sprint, ale maraton, w którym dwie trzecie wyścigu trzeba biec z głową, a pozostałą – z sercem".

ART

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe