Sebastian Świderski kandydatem na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej

  • 31.08.2021, 11:24
  • Ł
Sebastian Świderski kandydatem na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski kandyduje na prezesa PZPS
Pod koniec września poznamy nowego prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wśród kandydatów, którzy będą ubiegali się o to stanowisko jest Sebastian Świderski – prezes zarządu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze delegatów PZPS odbędzie się w dniach 27 i 28 września. To wtedy wybrany zostanie nowy prezes związku na lata 2021-2025.

Wśród kandydatów zgłoszonych na to stanowisko jest Sebastian Świderski. Były zawodnik, utytułowany reprezentant Polski, później trener, a obecnie prezes klubowych mistrzów Europy z Kędzierzyna-Koźla został zgłoszony przez zarząd Opolskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

- Do kandydowania skłonili mnie ludzie polskiej siatkówki, od których otrzymałem poparcie i motywację do ubiegania się o najważniejszą funkcję w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Z naszą siatkówką jestem już kilkadziesiąt lat, najpierw jako gracz, teraz jako prezes klubu. Dostałem taki sygnał, który mówi że czas na nas młodych, byśmy mogli z odpowiednią energią budować siłę polskiej siatkówki – cytuje Sebastiana Świderskiego oficjalna strona PlusLigi.

Prezes Grupy Azoty ZAKSA jest obecnie członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Jego kontrkandydatami w wyborach będą obecny prezes PZPS Jacek Kasprzyk i wiceprezes Ryszard Czarnecki, a także: Andrzej Lemek, Tomasz Paluch, Konrad Piechocki i Witold Roman.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kibic
kibic 31.08.2021, 12:13
powodzenia!

Pozostałe