Przedszkole w Większycach po niezłym liftingu

  • 31.08.2021, 15:33
  • Źródło: Urząd Gminy w Reńskiej Wsi
Przedszkole w Większycach po niezłym liftingu Fot. UG Reńska Wieś
Nowy rok szkolny rozpoczyna się już jutro. A na maluszki z Większyc i okolic czeka "odmieniony" budynek przy ul. Kozielskiej 5 w Większycach, gdzie po wielu latach wraca przedszkole. Ze względów sanitarnych nie organizowano oficjalnego otwarcia.

Dotychczas większyckie przedszkole (dwa oddziały) mieściło się pod jednym dachem z klasami V-VIII szkoły podstawowej w Większycach, co było wielce niekomfortowe, zarówno dla maluszków, jak i ich starszych kolegów. Co więcej rok rocznie przybywa chętnych do uczęszczania do przedszkola, gdyż Większyce to sołectwo przeżywające prawdziwy boom mieszkaniowy.

W obecnej kadencji podjęto decyzję o przeniesieniu przedszkola do budynku komunalnego przy ul. Kozielskiej 5, gdzie przed laty działało już przedszkole.

Po opracowaniu dokumentacji projektowej przystąpiono końcem roku 2020 do procedury przetargowej i podpisania umowy z wyłonionym wykonawcą.

Zakres prac był bardzo szeroki i skomplikowany, również z uwagi na wiek samego budynku. Obejmował m.in. wymianę instalacji elektrycznych, wod-kan, wentylacji, ogrzewania (teraz budynek ogrzewają pompy ciepła), przebudowę klatki schodowej i układu pomieszczeń, wymianę stolarki okienno-drzwiowej, stropów, budowę placu zabaw.

Po zakończeniu inwestycji w budynku znalazły miejsce trzy oddziały przedszkolne (dwa na piętrze, jeden na parterze), wyposażone m.in. w nowoczesny sprzęt elektroniczny, z zapleczem sanitarnym i szatniami. W budynku miejsce znalazły również rozdzielnie posiłków, zmywarnia, gabinet do zajęć z logopedą, czy pomieszczenie socjalne dla pracowników.

Kolejnym atutem przedszkola jest nowo powstały plac zabaw, który został ogrodzony tak, aby w pełni zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

W niedalekiej przyszłości w bliskim sąsiedztwie budynku powstać mają również dodatkowe miejsca parkingowe.

- Mamy nadzieję, że nasi mali mieszkańcy będą zachwyceni swoim nowym przedszkolem i będzie ono źródłem samych radosnych i szczęśliwych momentów w ich życiu - mówi Tomasz H. Kandziora, wójt Gminy Reńska Wieś, która realizowała inwestycję. - Ale to nie nasze ostatnie słowo w tematach przedszkolnych, gdyż jesteśmy przed drugim postępowaniem przetargowym na wyłonienie wykonawcy całkowicie nowego przedszkola w Mechnicy - dodaje.

Inwestycja o wartości ponad 1,1 mln zł została zrealizowana dzięki środkom własnym Gminy (0,2 mln zł) i dofinansowaniu pozyskanemu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (0,95 mln).

Źródło: Urząd Gminy w Reńskiej Wsi

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe