Grupa Azoty poszukuje innowacyjnych rozwiązań w ramach KPT ScaleUp

  • 01.09.2021, 09:31
  • Źródło: Grupa Azoty
Grupa Azoty poszukuje innowacyjnych rozwiązań w ramach KPT ScaleUp
Grupa Azoty poszukuje innowacyjnych rozwiązań w ramach programu przyspieszającego rozwój małych firm KPT ScaleUp. Nawiązano współpracę z czterema kolejnymi start-upami.

W wyniku trzyetapowego procesu rekrutacji do szóstej edycji programu Krakowskiego Parku Technologicznego ScaleUp Grupa Azoty nawiązała współpracę z czterema start-upami, które przedstawiły najciekawsze rozwiązania z obszaru Przemysłu 4.0. Przez sześć miesięcy wybrane młode przedsiębiorstwa zyskają możliwość bezpośredniej współpracy ze spółką nad swoimi innowacyjnymi pomysłami.

Docelowo, po pół roku akceleracji z Grupą Azoty, zostaną przygotowane konkretne rozwiązania, przystosowane do wdrożenia w spółce. Chodzi o działania z obszaru wsparcia cyfryzacji procesów produkcyjnych, logistycznych, a także technologii wspierających dalszą transformację spółki, zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Wśród firm wybranych przez Grupę Azoty do współpracy znalazły się: Reliasol - start-up specjalizujący się w opracowywaniu i implementacji modeli predykcyjnych i eksperckich w oparciu o koncepcję Predictive & Prescriptive Maintenance; Sternkraft - odpowiadający za system Safeway, przeznaczony do obsługi i kontroli systemów logistycznych; Silencions - start-up, który oferuje rozwiązania akustyczne, zapewniające redukcję hałasu oraz wibracji mechanicznych, oraz VReact - specjalizujący się w szkoleniach w technologii VR dla rynku przemysłowego.

- Dobór odpowiednich partnerów, dysponujących rozwiązaniami wychodzącymi naprzeciw potrzebom Grupy Azoty, jest dla nas sprawą kluczową. Udział w programie to jeden z fundamentów naszego ekosystemu innowacji, który otwiera nas na nowe technologie i współpracę z zaawansowanymi technologicznie podmiotami. Wspólnie opracowane bądź udoskonalone rozwiązania mają szansę znaleźć zastosowanie w obszarach istotnych dla naszej spółki. Z kolei dla start-upów akceleracja z Grupą Azoty to niepowtarzalna szansa na przetestowanie oferowanych rozwiązań w otoczeniu biznesowym - podkreśla dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty SA.

Grupa Azoty jest jednym z partnerów programu akceleracyjnego KPT ScaleUp od 2019 roku. Celem uczestnictwa w programie jest uzyskanie dostępu do innowacyjnych pomysłów, możliwości testowania nowych produktów, modeli biznesowych i usług, z perspektywą na ich komercjalizację. Wszyscy partnerzy zyskują możliwość współpracy z wybranymi start-upami i przetestowania wybranych projektów w formie pilotażu przez okres sześciu miesięcy. W trzech minionych rundach Grupa Azoty współpracowała z dziesięcioma młodymi firmami.

Akcelerator KPT ScaleUP działa w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego. Do tegorocznej edycji programu wybranych zostało łącznie 12 start-upów, które zyskują nie tylko możliwość nawiązania współpracy m.in. z Grupą Azoty, ale również otrzymują bezzwrotną dotację w wysokości do 200 tys. zł oraz pakiet szkoleń i konsultingu do 50 tys. zł.

Źródło: Grupa Azoty

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe