Rozpoczynają się mistrzostwa Europy w siatkówce. W kadrze Polski siatkarze Grupy Azoty ZAKSA

  • 01.09.2021, 10:07
  • Ł
Rozpoczynają się mistrzostwa Europy w siatkówce. W kadrze Polski siatkarze…
Trzech zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle weźmie udział w mistrzostwach Europy w siatkówce, które rozpoczynają się 1 września. Wszyscy liczą na złoty medal Polaków, choć nie będzie o to łatwo.

Po nieudanym starcie na igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie aktualni mistrzowie świata odpadli w ćwierćfinale, kolejną ważną imprezą dla biało-czerwonych są mistrzostwa Starego Kontynentu. Turniej odbywać się będzie w Polsce (Kraków, Gdańsk, Katowice), a także w Czechach, Estonii i Finlandii w dniach 1-19 września.

W kadrze na mistrzostwa jest trzech zawodników Grupy Azoty ZAKSA: atakujący Łukasz Kaczmarek oraz przyjmujący Kamil Semeniuk i Aleksander Śliwka. Reszta składu kadry Polski: Mateusz Bieniek, Fabian Drzyzga, Tomasz Fornal, Jakub Kochanowski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon, Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek i Paweł Zatorski.

Po zgrupowaniu w Spale ze składu odpadł nowy środkowy klubowych mistrzów Europy - Norbert Huber.

W fazie grupowej podopieczni trenera Vitala Heynena, dla którego turniej ten będzie zakończeniem pracy z polską reprezentacją, zagrają kolejno w grupie A z: Portugalią (2.09, godz. 17.30), Serbią (4.09, godz. 20.30), Grecją (5.09, godz. 20.30), Belgią (6.09, godz. 20.30) i Ukrainą (8.09, godz. 17.30).

W pozostałych grupach zagrają:

grupa B: Czechy, Włochy, Słowenia, Bułgaria, Białoruś, Czarnogóra;

grupa C: Finlandia, Rosja, Holandia, Turcja, Hiszpania, Macedonia Północna;

grupa D: Estonia, Łotwa, Francja, Niemcy, Słowacja, Chorwacja.

Faza pucharowa rozpocznie się 11 września, a finał zaplanowano na 19 września. Wśród faworytów do medali wymienia się: Polaków, Francuzów i Rosjan, ale mocne będą też ekipy Serbii i Słowenii.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe