Akcja Narodowe Czytanie na kozielskim rynku

  • 01.09.2021, 11:59
  • Ł
Akcja Narodowe Czytanie na kozielskim rynku
Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu zaprasza na akcję Narodowe Czytanie. 3 września w samo południe na rynku w Koźlu goście odczytają fragmenty„Moralność pani Dulskiej”.

To już dziesiąta edycja akcji propagującej znajomość literatury narodowej, organizowanej przez prezydenta RP. Tym razem przedstawiciele samorządu, organizacji samorządowych, sportowcy czy uczniowie odczytają wybrane fragmenty dzieła Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”.

W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do pobliskiego oddziału dla młodzieży "Studnia". Transmisja na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Do narodowego czytania zachęca prezydent RP.

- Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji - napisał Andrzej Duda. 

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe