Wielka impreza urodzinowa MZK

  • 02.05.2019, 11:22
  • Rafał Pulkowski
Wielka impreza urodzinowa MZK
Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu hucznie obchodził swoje pięćdziesięciolecie. Z tej okazji przygotowano dla mieszkańców wiele atrakcji - największą była parada zabytkowych pojazdów ulicami miasta.

Przez pół dnia na placu MZK można było podziwiać wystawę zabytkowych samochodów oraz autobusów i motocykli. Wręczono nagrody laureatom konkursów "Autobus moich marzeń" oraz "Eko-autobus". Akcja "Podaj Łapę" cieszyła się dużym zainteresowaniem - każdy, kto przyniósł karmę dla zwierząt ze schroniska, otrzymał naklejkę, którą później przykleił na autobusie. Uzbierano naprawdę sporą ilość karmy, która już niebawem trafi do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu.

 

- To nie tylko urodziny MZK, ale i pasażerów, dlatego zorganizowaliśmy szereg atrakcji dla każdego. Była też niespodzianka w postaci autobusu hybrydowego, zakupionego ze środków Unii Europejskiej oraz ze środków funduszy gminnych. - powiedziała Joanna Koziarska-Kiziak, prezes MZK w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Autobusu hybrydy warty około 1,7 mln złotych, to pierwszy tego typu pojazd w flocie MZK. Ma napęd elektryczny i spalinowy, dzięki czemu jest oszczędny i emituje mniej szkodliwych substancji do atmosfery. 

 

- Autobus wyprodukowany był w Polskiej fabryce we Wrocławiu. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu, autobus jest w stanie oszczędzić około czterdziestu procent paliwa w porównaniu z konwencjonalnym autobusem. - powiedział Maciej Sylwanowicz, dyrektor sprzedaży autobusów miejskich Volvo Polska.

 

Skoro urodziny, to musiał być też tort, którym częstowali prezes MZK Joanna Koziarska-Kiziak, zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło oraz przewodniczący rady miasta Ireneusz Wiśniewski. Podczas uroczystości wystąpiła też Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

Rafał Pulkowski

Zdjęcia (80)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe