Pierwsze zawody na nowym skateparku w Koźlu. ZDJĘCIA

  • 01.09.2021, 15:49
  • Rafał Pulkowski
Pierwsze zawody na nowym skateparku w Koźlu. ZDJĘCIA
Nowy skatepark przy Orliku w Koźlu jest gotowy od kilkunastu dni. 1 września odbyły się tam zawody w kategorii BMX/MTB oraz SCOOTER pod nazwą "Inauguracyjna jazda".

Nowy plac do jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach, hulajnogach czy bmx-ach, to efekt działań budżetu obywatelskiego i połączenia pracy trzech rad osiedlowych - Zachód, Południe oraz Stare Miasto. To drugi skatepark w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszy znajduje się przy al. Jana Pawła II pomiędzy halą sportową a krytą pływalnią.

- Przy tej inwestycji korzystaliśmy z rad młodzieży dlatego, że samo hasło skatepark nie wystarczy. Trzeba zapytać fachowców, jak to ma wyglądać, a w tym przypadku ci fachowcy mają mało lat. Oni będą z tego korzystali, więc sami zadecydowali jakie urządzenia miały się tu znaleźć - powiedziała Sabina Nowosielska, prezydent miasta.

Zamiast pokazowego przejazdu po przeszkodach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu postanowił zorganizować zawody. Podzielone były na dwie kategorie wiekowe oraz osobną dla dziewcząt. W tej ostatniej udział wzięły zaledwie dwie skaterki, ale za to pokazały, jak się jeździ.

- Chcieliśmy, aby ten skatepark różnił się od tego w Kędzierzynie. Dlatego tu dołożyliśmy rurki i dojazdy na streat'cie. Tu w Koźlu są też wyższe rampy, aby móc nabrać większego rozpędu. Teraz te dwa skateparki wzajemnie się uzupełniają. I w zależności od stylu jazdy każdy wybierze park dla siebie - powiedział Robert Ficoń, zawodnik BMX Freestyle, sędzia zawodów "Inauguracyjna jazda".

W niedzielę, 26 września o godzinie 12 na skateparku przy al. Jana Pawła II odbędą się kolejne zawody. Jak zapowiedział dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Tomasz Radłowski, do dyspozycji będzie również najnowsza przeszkoda wielofunkcyjna złożona z „Flat Bank + Corner Quarterpipe + Rollover + Flatbank Hip + Ledge (x2) + Rail”.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Z Kozla
Z Kozla 02.09.2021, 10:03
Miło patrzeć, jak dzieciaki od rana spieszą do skateparku. Hulajnogi, rowery, deski...i inne co kto ma!! Warto, aby ubierali kaski!!!
Szkoda, że w nocy nie ma kto podjechać i zrobić porządek. Ławki są, więc miejsce na popijanie.
Rano można zobaczyć potłuczone butelki, plastki.. śmieci po słodyczach.. To niebezpieczne dla jeżdżących. Policja czasem podjeżdża, popatrzą bez wychodzenia z auta.
Wstyd się przyznawać, że jest się z Koźla. Nigdy nikogo nie ukarano, żeby nie było dewastacji i brudzenia.

Pozostałe