Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Publicystyka" w nowej formule

  • 02.09.2021, 12:07
  • Ł
Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Publicystyka" w nowej formule
Przed nami 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego im. Ireneusza Radzia „Publicystyka 2021”. Zgłoszenia filmów do konkursu przyjmowane są do 12 września.

Jak informuje Miejski Ośrodek Kultury, który jest organizatorem wydarzenia, tegoroczna „Publicystyka” odbędzie się w nowej formule. Filmy zakwalifikowane do konkursu zostaną zaprezentowane jury na otwartych pokazach w dniach 22-23 października. Po obejrzeniu bloków filmowych jurorzy dokonają subiektywnego wyboru filmów, które omówią jawnie podczas transmisji na żywo na Facebooku MOK-u. Tam również zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Na "Publicystyce" prezentowane są polskie filmy amatorskie, prace realizowane przez studentów szkół filmowych lub artystycznych oraz produkcje zagraniczne, nakręcone przez amatorów bądź studentów. Autorzy mają czas na zgłoszenia swoich prac do 12 września. Filmy należy przesłać drogą elektroniczną na adres: [email protected] albo nagrane na płyty CD, DVD, Blu-ray, pendrive lub inne nośniki i wysłane pocztą tradycyjną na adres Miejskiego Ośrodka Kultury (al. Jana Pawła II 27, 47-220 Kędzierzyn-Koźle). Pełny regulamin znajduje się na stronie: www.mok.kedzierzyn-kozle.com.pl.

Tegoroczna edycja festiwalu objęta będzie patronatem Światowej Unii Filmu UNICA, która wręczy złoty medal za najlepszy film promujący solidarność między ludźmi i narodami lub używający nowych form ekspresji.

Natomiast 25 października w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w „Chemiku” odbędzie się pokaz filmów nagrodzonych podczas festiwalu. Wstęp na seanse będzie bezpłatny.

Wydarzeniem towarzyszącym „Publicystyce” będzie koncert zespołu Laboratorium. Legendarna grupa jazzowa, która świętuje 50-lecie istnienia, wystąpi w Domu Kultury „Chemik” 24 października. Formacja powstała w Krakowie w 1970 roku. Rozgłos przyniósł jej album „Modern Pentathlon” oraz kolejne „Aquarium live” i „Diver”. W tamtym okresie zespół intensywnie koncertował i współpracował m.in. z Czesławem Niemenem i Tomaszem Stańko. Na początku lat dziewięćdziesiątych grupa rozwiązała się, by reaktywować się w 2006 roku. Jej ostatni album "Now" wydany został w 2018 roku i zebrał entuzjastyczne recenzje wśród krytyków i miłośników tego gatunku muzyki.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe