Siatkarze z Zawiercie lepsi w sparingu od Grupy Azoty ZAKSA

  • 05.09.2021, 11:52
  • Ł
Siatkarze z Zawiercie lepsi w sparingu od Grupy Azoty ZAKSA
W drugim meczu sparingowym pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle a Aluronem CMC Wartę górą byli siatkarze z Zawiercia, którzy zwyciężyli 3:1 (19:25, 25:20, 25:17, 25:19).

Podopieczni trenera Gheorghe'a Cretu rozegrali dwa sparingi z Aluronem. 2 września w Zawierciu górą była ZAKSA, która zwyciężyła 3:1 (25:21, 25:19, 17:25, 25:20). Pisaliśmy o tym tutaj: Zwycięski sparing Grupy Azoty ZAKSA z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Rewanż odbył się następnego dnia w Strzelcach Opolskich. Tym razem w składzie kędzierzynian pojawili się dwaj Amerykanie. Wicemistrzowie Polski rozpoczęli w ustawieniu: Norbert Huber, Bartłomiej Kluth, Marcin Janusz, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński, David Smith i Erik Shoji, a na zmiany wchodzili: Korneliusz Banach, Michał Kozłowski, Krzysztof Rejno i Tomasz Kalembka.

Ekipa z Zawiercia wystąpiła w składzie: Maximiliano Cavana, Dawid Konarski, Miłosz Zniszczoł, , Dominik Depowski, Michał Szalacha, Piotr Orczyk i Bartosz Makoś, a na boisku pojawili się także: Mateusz Malinowski, Patryk Niemiec, Wiktor Rajsner i Kamil Baranek.

Tym razem nasz zespół dominował tylko w pierwszej partii, którą wygrał 25:19. W kolejnych setach obaj szkoleniowcy rotowali składem, ale to zawiercianie prezentowali się lepiej i mieli sporą przewagę. Aluron zwyciężył 3:1 i tym samym zrewanżował się ZAKSIE za porażkę w pierwszym meczu.

Najskuteczniejszym siatkarzem zwycięskiej drużyny był Kamil Baranek, który zdobył 15 punktów, a 13 oczek dorzucił Dawid Konarski. W naszym zespole 22 punkty zdobył Bartłomiej Kluth, a Wojciech Żaliński dołożył 18.

Teraz przed Grupą Azoty ZAKSA dwa sparingi z GKS-em. Pierwszy odbędzie się w Katowicach 10 września, a drugi dzień później w Głogówku. Będzie to stracie o puchar gminy Głogówek. Mecz w hali przy ul. Kościuszki będzie otwarty dla kibiców. Początek o godz. 18.

Ł

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe