Firma z Kędzierzyna-Koźla tworzy modele kolejek w technologii 3D

  • 07.09.2021, 15:30 (aktualizacja 07.09.2021, 15:36)
  • Andrzej Kopacki
Firma z Kędzierzyna-Koźla tworzy modele kolejek w technologii 3D
Wywołuje westchnienia nie tylko u dzieci, ale również u dorosłych. Modelarstwo kolejowe wciąż cieszy się dużą popularnością, choć trzeba przyznać, że jest to niezwykle drogie hobby. Kolejki, figury i inne akcesoria są powszechnie dostępne, ale nie wszystkich na nie stać.

Budowanie, urzeczywistnianie i realizowanie makiet to prawdziwie wdzięczna pasja, zwłaszcza gdy wszystkie potrzebne elementy udaje się skompletować. Aby stworzyć wyjątkowy projekt trzeba się mocno natrudzić. Sklepy modelarskie oferują szeroki wachlarz akcesoriów modelarskich, pomagających każdemu hobbyście w urzeczywistnieniu jego planu.

W internecie można zatem zamówić podstawowe elementy, takie jak lokomotywy czy wagony, ale również realistyczne figurki do makiet i inne materiały przydatne w rozwijaniu tej pasji. Jednak na rynku pozostaje luka, której nie wypełnił do tej pory żaden z wielkich producentów.

Mowa o nieco mniej realistycznych, ale za to dużo wytrzymalszych kolejowych zabawkach dla dzieci. Lukę tę postanowił wypełnić Adam Bugiel z kędzierzyńsko-kozielskiego Klubu Młodego Technika. Założony przez niego sklep oferuje zabawki, które samodzielnie można sobie wydrukować na drukarkach 3D. Wystarczy tylko pobrać ze strony sklepu pliki z projektem. Dzięki temu drukowane modele pociągów powstają dzisiaj na całym świecie.

- Właśnie skończyłem projektować wagonik osobowy. Natomiast kontenerki, które widać na platformach robią w sieci istną furorę. Do tej pory ściągnęło je ponad 7000 osób. Znalazłem nawet internautę, który robił 3-dniową transmisję z drukowania mojego kontenera - nie kryje satysfakcji Adam Bugiel.

Do tematu wrócimy szerzej już niebawem. Próbka możliwości tej technologii dostępna jest TUTAJ

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe