Uczniowie I LO w Kędzierzynie-Koźlu z Krajową Odznaką Jakości. Kolejnym krokiem - Europejska Odznaka Jakości

  • 09.09.2021, 11:15 (aktualizacja 09.09.2021, 11:44)
  • Źródło: I LO
Uczniowie I LO w Kędzierzynie-Koźlu z Krajową Odznaką Jakości. Kolejnym…
W czasie wakacji grupa eTwinnerów z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu biorących udział w międzynarodowym projekcie "AmbasssadEUrs for Promoting EU Values" otrzymała Krajową Odznakę Jakości.

Odznaka ta jest przyznawana wybranym projektom eTwinning i wskazuje osiągnięcie określonego krajowego i europejskiego standardu. Celem przyznawania odznaki jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły - publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Team z I LO

We wspomnianym wyżej projekcie brały udział szkoły z Hiszpanii, Grecji, Armenii, Austrii, Chorwacji, Francji, Gruzji, Portugalii, Rumunii, Turcji, Włoch i Polski. Drużynę I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, tworzyli: Martyna Kostuś, Nicole Kurzaj, Wiktoria Liszka, Maja Mielecka, Maria ElZoughby, Adam Bujak, Amelia Jakubczyk, Michaela Przezdzink, Emilia Surma, Emilia Warchałowska, Jan Wasyl, Karolina Wanat oraz Miłosz Olechwir.

Podczas środowego (8 września) spotkania z uczniami, dyrektor I LO Małgorzata Targosz mówiła m.in. o korzyściach uczestniczenia w międzynarodowych projektach, a także o innowacyjności tych działań. Zostały również wręczone dyplomy potwierdzające zdobycie odznaki. Kolejnym krokiem jest ubieganie się o Europejską Odznakę Jakości. Wyniki jeszcze w tym roku.

Czym jest eTwinning?

Współpraca w projektach eTwinning między placówkami oświatowymi odbywa się w wirtualnej rzeczywistości. Biorąc pod uwagę powszechność programu w szkołach (ponad 630 tys. nauczycieli w Europie, ponad 200 tys. szkół, w tym prawie 60 tys. nauczycieli z Polski w ponad 16 tysiącach szkół), zespoły projektowe eTwinning zwracają uwagę zarówno na bezpieczeństwo online uczestników projektów, jak i na upowszechnianie odpowiedzialnych zachowań, rozwój świadomości i wiedzy na ten temat w środowisku szkolnym i pozaszkolnym. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują internet we współpracy ponad granicami - współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Co istotne, eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. Uczestnicy projektu pracują wspólnie nad wcześniej zaplanowanymi działaniami, wykorzystując różnorodne narzędzia komunikacji.

Źródło: I LO

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe