Dzieci i seniorzy budowali domki dla owadów podczas pikniku w Nadleśnictwie Kędzierzyn. ZDJĘCIA

  • 09.09.2021, 11:49
  • Źródło: Urząd miasta
Dzieci i seniorzy budowali domki dla owadów podczas pikniku w Nadleśnictwie…
Setka uczestników odwiedziła kędzierzyńsko-kozielskie lasy, aby lepiej poznać otaczającą nas przyrodę i dowiedzieć się, w jaki sposób ją chronić. Międzypokoleniowa przygoda na łonie natury miała za zadanie nie tylko bawić, ale również edukować.

Dwa pikniki ekologiczne odbyły się na terenie Leśnictwa Stampnica w Nadleśnictwie Kędzierzyn. Wzięli w nich udział uczniowie z Publicznych Szkół Podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu nr 6, 11 i 16 oraz grupa seniorów z Ujazdu.

Uczestnicy wspólnie budowali hotele dla owadów, uczestniczyli w warsztatach z recyklingu, tworzyli zielniku oraz brali udział w grach i zabawach edukacyjnych. Wysłuchali również koncertu leśnika-hejnalisty, a przyjemnie i pożytecznie spędzone dni pożegnali ogniskiem. 

Projekty pn. „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Gminy Kędzierzyn-Koźle, Gminy Ujazd oraz Nadleśnictwa Kędzierzyn” oraz „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Gminy Kędzierzyn-Koźle, Gminy Ujazd oraz Nadleśnictwa Kędzierzyn - etap II” współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe