Koreański Foosung coraz bliżej budowy zakładu w Kędzierzynie-Koźlu

  • 09.09.2021, 14:38
  • Źródło: Urząd miasta
Koreański Foosung coraz bliżej budowy zakładu w Kędzierzynie-Koźlu
Nowy prezes grupy Foosung przyjechał do Kędzierzyna-Koźla rozmawiać o inwestycji tej firmy w naszym mieście. Gook Hur spotkał się z prezydent Sabiną Nowosielską, zastępcą prezydenta Arturem Maruszczakiem, wiceprezesem zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Jackiem Bialikiem oraz prezesem Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego Alicją Górską. Firmę Foosung Poland Sp. z o.o. reprezentował jej dyrektor zarządzający Mintaek Lim.

Spotkanie rozpoczęło się w Centrum Obsługi Inwestora, gdzie szef południowokoreańskiego giganta miał okazję obejrzeć prezentację poświęconą miastu, a także opowiedzieć o kolejnych krokach zaplanowanej inwestycji. Dyskutowano o kwestiach realizacji bocznicy kolejowej, wiele uwagi poświęcono również tematowi zatrudnienia pracowników. W ramach harmonogramu spotkania odbyła się również wizyta studyjna na terenach inwestycyjnych Pola Południowego.

Firma Foosung Poland w sierpniu br. pozyskała zgody środowiskowe oraz pozwolenie budowlane, jak również pozwolenia na budowę bocznicy kolejowej, co znacząco zbliża firmę do rozpoczęcia realizacji inwestycji. Obecnie w fabryce ulokowanej w Korei Południowej kończy się proces sprawdzania próbek produktu, który docelowo wytwarzany będzie w polskim oddziale i po otrzymaniu pozytywnych wyników testów, możliwe będzie rozpoczęcie budowy zakładu.

Przypomnijmy, że firma Foosung Poland Sp. z o.o., należąca do południowokoreańskiej grupy Foosung, otrzymała decyzję o wsparciu udzieloną inwestorowi przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną w marcu 2019r. W lipcu 2019 r. nastąpiło zbycie przez Gminę Kędzierzyn-Koźle na rzecz Foosung Poland Sp. z o.o. prawa użytkowania wieczystego około 20 ha nieruchomości gruntowej położonej na Polu Południowym. Zgodnie z deklaracją złożoną przez inwestora, nakładem środków inwestycyjnych wynoszących około 370 milionów złotych, na terenie Pola Południowego powstanie nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy nieorganicznych związków fluorowych wykorzystywanych jako komponent do produkcji baterii akumulatorowych. To pierwszy w Europie projekt, który zakłada produkcję LIPF6, czyli heksafluorofosforanu litu - kluczowego składnika elektrolitu w akumulatorach litowo-jonowych do samochodów elektrycznych. Inwestor przewiduje utworzenie wstępnie 80, a docelowo około 150 nowych miejsc pracy.

 

Źródło: Urząd miasta

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe