Wyścig kolarski i biegi pamięci powstańców śląskich na Górze św. Anny organizuje klub Koziołek

  • 09.09.2021, 16:09
  • Ł
Wyścig kolarski i biegi pamięci powstańców śląskich na Górze św. Anny… Foto: KS Koziołek
Dwie imprezy sportowe pod nazwą „Pamięć Powstań Śląskich - aktywnie na Górze św. Anny” to propozycja Klubu Sportowego Koziołek Kędzierzyn-Koźle na weekend 11-12 września.

W sobotę odbędzie się wyścig kolarski I Cross Country XC Pamięci Powstań Śląskich. Start i meta w amfiteatrze na Górze św. Anny. Początek zawodów dla dzieci o godz. 10.00. Start na dystansie 16 km - godz. 13.00, a na dystansie 32 km - godz. 14.00.

„W masywie Góry Chełmskiej odbywały się wcześniej maratony MTB, które cieszyły się ogromną popularnością. Nasz symboliczny wyścig odbędzie się na dystansach 16 i 32 km. Uczestnicy zawodów otrzymają patriotyczne koszulki. Dzieci startować będą na dystansach od 0,5 km do 8 km w różnych kategoriach wiekowych” - informują organizatorzy.

Więcej informacji o wyścigu, regulamin i zapisy na stronie wydarzenia.

Z kolei na niedzielę zaplanowano V Bieg Pamięci Powstań Śląskich. Bieg przeprowadzony zostanie na dystansie 10 km oraz półmaratonu, w ramach którego odbędą się Amatorskie Mistrzostwa Polski Nauczycieli. Dzieci z podziałem na kategorie wiekowe będą rywalizować na dystansach od 200 do 1500 m. Początek biegów dla dzieci o godz. 10.00, a dla dorosłych o godz. 12.00.

Biuro zawodów czynne będzie w godz. 10.00-11.45 w amfiteatrze na Górze św. Anny.

- Obie imprezy mają charakter symboliczny i są hołdem dla powstańców śląskich. Przez ostatnie kilkanaście lat powstania śląskie były w cieniu innych historycznych wydarzeń. Pamięć o nich jest naszym obowiązkiem także z uwagi na dalsze losy dzielnych powstańców i represji, które musieli przejść wraz z rodzinami. Bardzo zależy nam na odtworzeniu wydarzeń minionego okresu, dlatego we współpracy z Muzeum Czynu Powstańczego przygotujemy dla uczestników spotkanie z historią zakończone otrzymaniem patriotycznej koszulki – informuje Robert Wencel, prezes KS Koziołek.

Więcej o biegu, regulamin i zapisy na stronie wydarzenia.

Podczas zawodów przeprowadzona zostanie zbiórka publiczna do puszek dla Moniki, która zmaga się z agresywnym nowotworem kości, umiejscowionym w dolnej części twarzy. Niestety walka z chorobą wiązała się z koniecznością usunięcia praktycznie całej żuchwy i powstaniem wielu blizn. Potrzeba środków na skomplikowaną rekonstrukcję twarzy 21-latki.

Więcej o Monice i zbiórce dla niej na stronie: Fundacji Rak'n'Roll. Wygraj życie!.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe