Zawody wędkarskie w Dziergowicach. Tym razem za wędki chwyciły panie. ZDJĘCIA

  • 10.09.2021, 10:56
  • W
Zawody wędkarskie w Dziergowicach. Tym razem za wędki chwyciły panie.… Fot. Stowarzyszenie Wędkarzy Akwenu w Dziergowicach
Dziewiętnaście przedstawicielek płci pięknej zgłosiło się do - przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Wędkarzy Akwenu w Dziergowicach - zawodów wędkarskich dla kobiet.

I choć haczyki chwytały niewielkie sztuki - zdobywczyni 1. miejsca złowiła 0,93 kg ryby, 2. m. - 0,76 kg, a 3. m. - 0,72 kg - liczyła się przede dobra zabawa. Każda uczestniczka zawodów otrzymała nagrody: kalendarz i talon do Rossmanna o wartości 100 zł.

Po podsumowaniu zmagań zorganizowano biesiadę z pieczeniem kiełbasek, kawą i ciastem. Bawiono się do późnych godzin nocnych.

Stowarzyszenie, którego prezesem jest Grzegorz Czerniak, zrzesza obecnie 140 członków. Głównie z województwa opolskiego i śląskiego, ale jest i mieszkaniec Łodzi. Co wyróżnia Wśród nich Są policjanci i leśnicy. W planach stowarzyszenie ma ciągły rozwój. Wkrótce coroczne zarybienie - do wody trafi 100 kg węgorza i 6 ton innych ryb.

W akwenie nie brak dużych sztuk - pływa w nim karp o wadze 24 kg oraz sum mierzący 220 cm. Wpuszczana jest do wody każda ryba: pstrąg, amur, szczupak, jesiotr,... - Obserwujemy, jakich ryb jest mało i wtedy dopuszczamy brakujące. Zawsze zarybiamy 3 tonami karpia - precyzuje Grzegorz Czerniak.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe