Pierwsi mieszkańcy już się stawiają przed komisją. Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

  • 10.09.2021, 14:18
  • Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu
Pierwsi mieszkańcy już się stawiają przed komisją. Rozpoczęła się kwalifikacja… Fot. starostwo powiatowe
Ruszyła coroczna kwalifikacja wojskowa dla gmin z całego powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Potrwa do 14 października. Podobne odbywają się w całym kraju, gdzie działa kilkaset powiatowych komisji lekarskich. Tegoroczna kwalifikacja została przesunięta ze względu na pandemię i odbywa się w dwóch terminach. Przed Powiatową Komisją Lekarską w Kędzierzynie-Koźlu stawiają się już pierwsi mieszkańcy.

Do kwalifikacji wojskowej w 2021 r. zostali wezwani: mężczyźni urodzeni w 2002 r., mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, osoby urodzone w latach 2000–2001, które wcześniej zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, kobiety urodzone w latach 1997-2002 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, a także kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych albo będące studentkami lub absolwentkami szkół lub kierunków: analityka medyczna, farmacja, lekarski, lekarsko-dentystyczny, pielęgniarstwo, psychologia, ratownictwo medyczne, weterynaria, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Mogą być wezwane również osoby, które ukończyły 18. rok życia i zgłoszą się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają jeszcze określonej zdolności do czynnej służby wojskowej.

Plan kwalifikacji wojskowej dla gmin.doc

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe