Tłumy na wernisażu Alla Prima w domu kultury "Chemik". ZDJĘCIA

  • 10.09.2021, 19:50
  • Rafał Pulkowski
Tłumy na wernisażu Alla Prima w domu kultury "Chemik". ZDJĘCIA
Wernisaż wystawy zbiorowej sekcji malarstwa Alla Prima działającej w ramach Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku odbył się w Galerii Sztuk Wszelakich przy Domu Kultury "Chemik" w piątek, 10 września.

W wydarzeniu udział wzięli sami artyści - seniorzy, którzy są członkami stowarzyszenia, oraz ich bliscy i miłośnicy sztuki. Galeria wypełniła się po brzegi. A wszystko rozpoczęło się od wokalnych występów wokalistek ze Studia Piosenki MOK.

- Wystawa powstała z myślą o powrocie do normalności. Wszystkie te obrazy, które namalowali artyści zabierają nas w pewnym sensie w podróż. Podróż, która jest nie tak bardzo odległa, a prowadzi nas do czasów totalnej izolacji. Kiedy na cały świat spłynęła informacja o rozprzestrzeniającym się wirusie. Nasi seniorzy byli odizolowani od swoich rodzin, bliskich i znajomych. To było dla nich bardzo trudne. Dla nas wszystkich. Te obrazy powstały w tamtym czasie - powiedziała Agnieszka Mirkiewicz, plastyk z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Wystawa nosi nazwę "Czas ukojenia", a swoje dzieła zaprezentowali: Katarzyna Czochara, Tadeusz Kunicki, Zdzisława Czupryn, Janusz Dyjak, Konrad Kempa, Cecylia Łukasik, Maja Marcińska, Józef Stein, Grażyna Marek, Maria Matusiak, Stanisława Tobolewska, Halina Veres, Róża Wierzbicka i Danuta Żalik.

- Jestem bardzo zaskoczona, że tak wiele osób zechciało tu dzisiaj przyjść i zobaczyć naszą wystawę. Większość tych prac powstała w domach artystów i wiele z nich widzę dzisiaj po raz pierwszy. Cieszę się, że w końcu mogliśmy się wszyscy razem spotkać - powiedziała Grażyna Żyła, kierująca sekcją Alla Prima.

Na obrazach można było podziwiać to, za czym artyści najbardziej tęsknili w czasie lockdownu, kiedy to możliwości inspiracji były ograniczone. Głównie naturę, rzeki, lasy, kwiaty, a także ludzi - w tym nieżyjącego już Leszka Panicza, wieloletniego plastyka Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. To właśnie jego obraz wielu złapał za serce.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe