PKP potwierdziło awarię rogatek na przejeździe między Kłodnicą a Raszową. Zostały już naprawione

  • 13.09.2021, 12:18
  • ART
PKP potwierdziło awarię rogatek na przejeździe między Kłodnicą a Raszową.…
- Urządzenia na przejeździe kolejowo-drogowym między Kłodnicą a Raszową (linia kolejowa Kędzierzyn Koźle – Opole Groszowice) działają obecnie sprawnie i zapewniają bezpieczeństwo kierowcom, którzy przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Dróżnik – z odpowiednim wyprzedzeniem przed przejazdem pociągu – uruchamia sygnalizację świetlną oraz rogatki – poinformowało nas PKP.

O awarii na przejeździe kolejowym pisaliśmy tutaj: Rogatki nie zostały opuszczone. Kobieta wycofała się z przejazdu kolejowego gdy zobaczyła nadjeżdżające pociągi

- W czwartek na przejeździe stwierdzono uszkodzenie przełącznika jednej z rogatek. Zapory opadały, zapewniając bezpieczeństwo użytkownikom drogi, ale jedna z nich zacinała się przy podnoszeniu. Na miejsce wezwano pracowników technicznych. Usterkę usunięto tego samego dnia, ok. godz. 14:50. Warto przypomnieć, że przed zamknięciem rogatek na przejeździe zapala się czerwone światło, które absolutnie zakazuje wjazdu na przejazd – to sygnał STOP dla kierowców i informacja zapowiadająca zbliżający się do przejazdu pociąg. Ignorowanie czerwonego światła to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń na torach. Za każdym razem prowadzi do niebezpiecznych sytuacji: sprowadza zagrożenie zarówno dla osób w samochodach, jak i pasażerów pociągów. Przypomnę, że wjazd na skrzyżowanie torów z drogą jest możliwy także wyłącznie przy zapewnionym zjeździe z przejazdu, a więc wolnym miejscu za rogatkami. Za każdym razem – niezależnie do zabezpieczeń, w które wyposażony jest przejazd – zbliżając się do torów należy zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że do przejazdu nie zbliża się pociąg. 99% zdarzeń na przejazdach wynika z nieodpowiedzialnego zachowania i nierozważnych decyzji kierowców, rowerzystów i pieszych. W przypadku usterki urządzeń przejazdowych należy skorzystać z Żółtej Naklejki. To dodatkowy element zwiększający bezpieczeństwo na wszystkich przejazdach zarządzanych przez PLK. Żółte Naklejki znajdują się po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja lub przy słupkach, do których umocowane jest ramię rogatki. Oznaczenia zawierają indywidualny nr przejazdu, nr alarmowy 112, z którego należy korzystać w przypadku zagrożenia życia oraz nr techniczny, przeznaczony do zgłaszania ewentualnego nieprawidłowego działania sygnalizacji lub rogatek. Zgłoszenia z wykorzystaniem Żółtej Naklejki umożliwiają szybką reakcję służb ratowniczych oraz technicznych. Więcej informacji o Żółtej Naklejce i bezpieczeństwie na przejazdach znajdzie Pan Redaktor na stronie: www.bezpieczny-przejazd.pl – poinformował nas Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe