Ranking ujeżdżenia Opolskiego Związku Jeździeckiego nie pozostawia złudzeń, który klub w regionie jest najlepszy

  • 14.09.2021, 10:56
  • Andrzej Kopacki
Ranking ujeżdżenia Opolskiego Związku Jeździeckiego nie pozostawia złudzeń,…
Jestem bardzo zadowolony z tego sezonu. To był niebywały rok dla naszego teamu. Jeszcze takiego nie mieliśmy - mówi niezwykle doświadczony trener LKJ Lewada Zakrzów Andrzej Sałacki.

"W sierpniu nie brakowało ujeżdżeniowych emocji, zawodnicy z Opolszczyzny udanie rywalizowali między innymi w Mistrzostwach Polski oraz Mistrzostwach Europy Pony. Po starcie w CDI-W Samorin, na prowadzeniu w rankingu ujeżdżenia OZJ umocniła się Żaneta Skowrońska-Kozubik i Romantic P. Drugą lokatę po rewelacyjnym starcie na Mistrzostwach Europy Pony zajmuje Veronica Pawluk i D'Artagnan. Trzecia w rankingu jest srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców Julia Rogowska na Da Capo. Na miejscu piątym Katarzyna Popiołek i Galapagos, czyli piąta para Mistrzostw Polski seniorów, na dziewiątym Mistrzyni Polski Juniorów Caroline Pawluk na Fatum 8, a na jedenastym Mistrzyni Polski Dzieci Zosia Kaczmarek na Lady Legende. We wrześniu zawodnicy ujeżdżenia z Opolszczyzny będą punktowali między innymi na Mistrzostwach Europy, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Śląska i Mistrzostwach Opolszczyzny" – czytamy na stronie LKJ „Lewada” Zakrzów.  

Aktualny ranking na stronie OZJ Opole znajdziesz TUTAJ

Niewątpliwie są powody do satysfakcji, ponieważ w klubie trenują młode talenty, osiągające spektakularne sukcesy zarówno na krajowym podwórku, jak i na arenie międzynarodowej.

- W naszym gronie jest zawodniczka, która należy do europejskiej czołówki. Chodzi mi o Veronicę Pawluk - mówi Andrzej Sałacki.

Przypomnijmy, Veronica Pawluk, która weszła w skład czteroosobowej reprezentacji Polski, dzielnie walczyła w Mistrzostwach Europy w Ujeżdżeniu w kategorii pony i wywalczyła 8. miejsce. Jej tegoroczny występ to najlepszy rezultat polskiego zawodnika w tej kategorii wiekowej. Mistrzostwa Europy Pony przeprowadzono w Strzegomiu w dniach 10-15 sierpnia br. Podczas imprezy rywalizowały 64 pary z 19 krajów.

- Mamy też zawodniczkę, która zadebiutowała w tym roku, a mianowicie Zofię Kaczmarek. Co ciekawe, dotarła ona do finału mistrzostw Europy - podkreśla Andrzej Sałacki.

Zosia w lipcu tego roku wystąpiła w mistrzostwach Europy dzieci w ujeżdżeniu, które odbyły się w Hiszpanii. Reprezentantka klubu z Zakrzowa była jedną z najmłodszych uczestniczek tych zawodów, w których rywalizowały dzieci w wieku 12-14 lat z kilkunastu krajów. Zakwalifikowała się do finału, w którym zajęła ostatecznie 18. miejsce. Zosia jest dwunastoletnią amazonką, a jej klubowym trenerem jest doświadczona zawodniczka Żaneta Skowrońska-Kozubik.

Ostatnim akcentem dobiegającego końca sezonu były Mistrzostwa Polski w Ujeżdżeniu w kategoriach seniorów, U 25, młodych jeźdźców, juniorów i dzieci, które rozegrano w Wierzbnej. Klub Lewada Zakrzów reprezentowała silna ekipa w składzie: dzieci - Zofia Kaczmarek; juniorzy - Caroline Pawluk i Weronika Wiącek; młodzi jeźdźcy - Julia Rogowska; seniorzy - Mirosław Betka, Katarzyna Popiołek i Żaneta Skowrońska-Kozubik.

W czwartek 26 sierpnia rywalizację rozpoczęły dzieci, juniorzy i młodzi jeźdźcy, a w piątek 27 sierpnia seniorzy. Wszystkich medalistów poznaliśmy w niedzielę 29 sierpnia.

Okazało się, że były to bardzo udane zawody, ponieważ zawodniczki Lewady przywiozły z tej imprezy aż trzy medale.

Zofia Kaczmarek na Lady Legende tryumfowała w kategorii dzieci, Caroline Pawluk na Fatum 8 zdobyła złoto w kategorii juniorów, a Julia Rogowska na Da Capo 163 srebro w kategorii młodych jeźdźców.

W kategorii seniorów Katarzyna Popiołek i Galapagos uplasowali się na piątym, a Mirosław Betka i Adrenalin na dziewiątym miejscu. Stawkę naszych zawodników uzupełnia dziewiąta lokata wśród juniorów Weroniki Wiącek na Blask Aron. Po dodaniu złotego medalu Veroniki Pawluk na D'Artagnanie z Sopotu w sezonie 2021 klub z Zakrzowa zgromadził aż cztery medale mistrzostw Polski - trzy złote i jeden srebrny!

- Gdyby nie problemy Żanety Skowrońskiej-Kozubik z koniem, który nabawił się kontuzji, to najlepsza zawodniczka ostatnich lat w naszym kraju prawdopodobnie przywiozłaby z tych mistrzostw kolejne złoto. Z optymizmem patrzymy też w przyszły rok. Nasze nowe talenty z pewnością będą się rozwijać, więc powinno być dobrze - kończy Andrzej Sałacki.

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe