Polsko-czeska współpraca strażaków kwitnie. ZDJĘCIA

  • 14.09.2021, 14:03
  • a
Polsko-czeska współpraca strażaków kwitnie. ZDJĘCIA
Zakończyła się realizacja projektu „Bezpieczna woda - współpraca służb ratowniczych w zagrożeniach związanych z wodą”, w którym wzięli udział strażacy-ochotnicy z partnerskich gmin Reńska Wieś i Andelska Hora.

11 września br. na akwenie w Andelskiej Horze miejscowi strażacy wraz z druhami z OSP Mechnica-Kamionka zakończyli realizację projektu pokazem swoich kompetencji i umiejętności związanych z działaniami na wodzie. Podsumowano również cały projekt. Wcześniej, bo w dniach 17-18 lipca 2021 strażacy-ochotnicy spotkali się na pierwszej części ćwiczeń w Mechnicy, gdzie zapoznali się z zakupionym w ramach projektu sprzętem (pozyskano w ramach projektu sprzęt za ok. 40 tys. zł) i przypomnieli sobie zasady związane z bezpieczeństwem i udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie przystąpili do ćwiczeń na akwenie Dębowa, w których udział wzięli zarówno strażacy z OSP Mechnica-Kamionka, ale również pozostałe jednostki z terenu gminy Reńska Wieś, oraz strażacy z partnerskiej gminy Andelska Hora.

Strażacy w trakcie ćwiczeń oraz warsztatów doskonalili elementy związane z ratowaniem poszkodowanych w wodzie, manewrowania łodzią motorową, czy pierwszą pomocą przedmedyczną. Jednym z elementów projektu było także wcześniejsze szkolenie z zakresu działań w wodach szybko płynących i powodziowych zrealizowane dla ratowników z OSP Mechnica-Kamionka.

Wymiana doświadczeń i wspólne ćwiczenia jednostek z Polski i Czech  wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gmin Reńska Wieś i Andelska Hora w sytuacji zagrożenia powodziowego, ale także przyczyni się do pogłębienia integracji pomiędzy naszymi społeczeństwami.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa - w ramach mikroprojektów Euroregionu Pradziad. Partnerami projektu byli: Gminą Reńska Wieś, Město Andělská Hora, OSP Mechnica-Kamionka i Jednotka Sboru Dobrovolnych Hasičů z Andelskiej Hory.

a

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe