Najedli się i nie zapłacili za rachunki. Restauratorzy opublikowali wizerunek oszustów

  • 14.09.2021, 14:35
  • ART
Najedli się i nie zapłacili za rachunki. Restauratorzy opublikowali wizerunek…
Para młodych ludzi postanowiła najeść się i napić za darmo w lokalach gastronomicznych w Kędzierzynie-Koźlu. Z informacji, które pojawiły się na forach internetowych wynika, że nie zapłacili za posiłki w kilku miejscach. Sprawa został zgłoszona na policję.

Mężczyzna i kobieta konsumowali w kędzierzyńsko-kozielskich lokalach w ubiegłym tygodniu. Na darmową wyżerkę prawdopodobnie przyjechali z innej miejscowości.

- Para widoczna na zdjęciach „odwiedziła” nas we wtorek 7 września. Na początku wszystko wyglądało okej, ale swoim zachowaniem zwrócili uwagę obsługi. Często wychodzili na papierosa ze swoimi rzeczami prywatnymi, co w pierwszym momencie było postrzegane w kategorii ewentualnej ucieczki. Ale okazało się, że klienci stali przed lokalem. Prawdopodobnie takimi częstymi wyjściami przyzwyczajali obsług do tego, żeby zostało uznane to za normalne. Po paru takich wyjściach pani kolejny raz opuściła lokal z torebką, pan wyszedł wcześniej upewniając się, że kelnerka poszła do pomieszczenia socjalnego. Wtedy już opuścili lokal całkowicie, zostawiając nieuregulowany rachunek. Podczas oglądania nagrań z kamer widać, że była to zaplanowana i już dobrze wypracowana akcja – opowiada Anna Chochorowska, menadżer SushiTu z Koźla.

Właściciele lokalu powiadomili o oszustwie policję.

- W jednej z restauracji na terenie Kędzierzyna-Koźla dwie osoby złożyły zamówienie na posiłek o wartości 90 zł. Po spożyciu go opuścili lokal nie płacąc za rachunek. Czynności w tej sprawie trwają. Za szalbierstwo grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Sąd może także orzec obowiązek zapłaty równowartości wyłudzonego mienia – informuje komisarz Magdalena Nakoneczna, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

W SushiTu oszuści skonsumowali za darmo zestaw sushi i japońskie napoje. Trzy dni później te same osoby zamówiły dania główne, sałatki, drinki i piwo bezalkoholowe w restauracji "Athena".

Właściciele lokalu przy al. Jana Pawła II zdecydowali się opublikować w internecie wizerunek oszustów, by przestrzec innych restauratorów przed nieuczciwymi klientami.

ART

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zocha80
Zocha80 15.09.2021, 15:04
Ostatnio wiele jest takich bezczelnych osób. Nie raz wynoszą coś bo pewnie im się przyda od papieru toaletowego przez płyn do mycia rąk czy sztućce kończąc na zabawkach. Jeszcze mają pretensje jak sie im zwróci uwage. Masakra.

Pozostałe