Władze województwa śląskiego po raz kolejny doceniły Bronisława Piroga i jego Stowarzyszenie Załóg Pływadeł „Rzeki Dzielą-Odra Łączy”

  • 15.09.2021, 11:50
  • Andrzej Kopacki
Władze województwa śląskiego po raz kolejny doceniły Bronisława Piroga…
Bronisław Piróg, główny organizator i zarazem pomysłodawca wydarzenia jakim są „Pływadła”, po raz kolejny nominowany został do Dyplomu Marszałka Województwa Śląskiego za zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2021 r. Przypomnijmy w tym roku „Pływadła” zorganizowane zostały już po raz 22.

„Pan Marszałek Jakub Chełstowski serdecznie zaprasza na Wojewódzkie Obchody Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 28 września br., w Sali Papieskiej Klasztoru OO. Paulinów na Jasnej Górze w Częstochowie” - czytamy w zaproszeniu Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, skierowanym do Bronisława Piroga.

- To zaszczytne wyróżnienie trafi do moich rąk już po raz trzeci. Wcześniej uroczystości jak ta zaplanowana w Częstochowie miały miejsce w Pszczynie oraz w Brukseli. Ponadto raz otrzymałem Nagrodę Starosty Powiatu Raciborskiego Mieszko za 2018 rok, adresowaną do osób aktywnych m.in. na polu kultury, sztuki, muzyki, aktywności społecznej i promocji, a także wręczaną za całokształt działalności – wylicza Bronisław Piróg.

Laureat Nagrody Starosty Raciborskiego otrzymuje statuetkę Mieszka - księcia raciborskiego wykonaną z brązu.

- To swego rodzaju ewenement, ponieważ jestem jedyną osobą spoza województwa śląskiego, która otrzymuje te wyróżnienia. Tym bardziej, że w tamtym regionie jest ogromna konkurencja, a przecież ja działam więcej na Opolszczyźnie. Jestem bardzo mile zaskoczony z tego powodu, że ktoś zauważa i docenia moją pracę, chociaż w tym roku sporo czasu spędziłem w szpitalu. Ale mimo przeciwności losu udało się wyczyścić Odrę i zrobić parę pożytecznych rzeczy, a także zbudować pływadło. Na szczęście między wizytami w szpitalach i u lekarzy cały czas działam. To cieszy, że pomimo ograniczonego czasu, udaje mi się realizować różne plany i marzenia - dodaje Bronisław Piróg.      

Andrzej Kopacki

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe