Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech: czy warto?

  • 15.09.2021, 12:09
  • Materiał partnera
Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech: czy warto?
Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Oczywistym jest, że nie ma osoby, która nadaje się do każdego zawodu, więc trzeba zadać sobie kilka pytań przed podjęciem decyzji.

Opiekunka osób starszych powinna być osobą cierpliwą i empatyczną. Mile jest też widziane jakiekolwiek doświadczenie w opiece, zdobyte nawet w sferze prywatnej, nad kimś z rodziny. Ponieważ mówimy o sprawowaniu opieki w Niemczech, wymagana jest chociaż podstawowa znajomość języka. Jeśli go nie posiadasz, nie musisz się martwić. Podstawowego, prostego słownictwa można się nauczyć tuż przed wyjazdem na zlecenie, a znajomość języka znacznie się rozwinie na miejscu.

Ofert pracy jako opiekunka w Niemczech dla polskich pracownic jest coraz więcej, a wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, Niemcy są obecnie najszybciej starzejącym się społeczeństwem w Europie, a co za tym idzie, liczba seniorów znacznie przekracza liczbę młodych, którzy są w stanie nimi się opiekować. Po drugie, usługi polskiej opiekunki są dla niemieckiego obywatela najtańszymi ze wszystkich możliwości, zwłaszcza od domu opieki. Po trzecie, niemieckie rodziny obawiają się umieszczać bliską osobę w publicznych placówkach z powodu pandemii. Mimo tego, że dla niemieckiej rodziny świadczenia polskiej opiekunki są wyjątkowo tanie, dla polskiego pracownika są wyjątkowo atrakcyjne. Zarobki są zależne oczywiście od specyfikacji zlecenia i poziomu języka, ale średnio sięgają ok. 6-7 tys. zł miesięcznie.

Jeśli wciąż nie jesteś pewna, czy ta praca byłaby dla Ciebie, możesz skontaktować się z agencją opiekunek Veritas Opieka. Firma Veritas przypisuje każdej opiekunce koordynatora, z którym zawsze można się skontaktować w razie problemów. Również w razie kłopotów językowych jest do dyspozycji Pogotowie Języka Niemieckiego. Umowa zawarta z agencją jest w całości po polsku. Skontaktuj się z agencją opiekunek, a konsultant odpowie na wszystkie Twoje pytania i przeprowadzi odpowiednio wywiad.

Materiał partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe