Kto wykona multiring w parku Orderu Uśmiechu? Miasto szuka firmy, która postawi specjalną platformę treningową

  • 15.09.2021, 15:03
  • ART
Kto wykona multiring w parku Orderu Uśmiechu? Miasto szuka firmy, która…
Multiring to specjalna konstrukcja treningowa, na której przemieszczamy się będąc w powietrzu. Jej poszczególne elementy pokonuje się wykorzystując do tego dłonie. Takie urządzenie ma stanąć w kędzierzyńskim parku Orderu Uśmiechu.

Plan jest taki, aby multiring został wykonany jeszcze w tym roku. Jednak wszystko zależy od tego czy znajdzie się firma, która zrobi to za oferowaną cenę. Zadanie jest realizowane ze środków budżetu obywatelskiego. Na jego realizacje przewidziano 70 tys. złotych, ale 10 tys. zł pochłonęło już przygotowanie dokumentacji i projektów. Ceny w ostatnich miesiącach poszybowały w górę i może być ciężko ze znalezieniem chętnego. Wtedy gmina będzie musiała zastanowić się nad przeznaczeniem dodatkowych środków na multiring.

Zgodnie z wytycznymi w parku ma stanąć wielofunkcyjne urządzenie Combo OCR Pro 4,5x9 KK firmy NASC wraz z bezpieczną nawierzchnią, ławkami i stojakiem na rowery. Multiring ma zastąpić trzy mniejsze konstrukcje, które aktualnie są na miejscu. Ma zawierać takie elementy jak: killer plank, monkey bars typu A, trapez, snake, drążki na łańcuchu i kołki do przechodzenia z ringami.

Urządzenie ma pozwolić na naukę i doskonalenie techniki pokonywania najczęściej spotykanych przeszkód na biegach typu OCR (Obstacle Course Racing). Projekt uwzględnia zestaw 20 przeszkód podzielonych na tory, od prostych, spotykanych na trasach dla początkujących do bardziej zaawansowanych konstrukcji, które pojawiają się na imprezach rangi mistrzostw Polski i Europy. Tory zostały tak dobrane żeby łączyły ze sobą przeszkody w konfiguracjach jakie często występuje na najpopularniejszych zawodach w kraju. Konstrukcja, jak i dopasowanie przeszkód, pozwala ćwiczyć technikę pokonywania przeszkód, koordynację ruchową, wzmacniać mięśnie górnej obręczy, barków, ramion, siłę chwytu jak i mięśni głębokich brzucha i pleców.

Szczegółowa specyfikacja zamówienia dostępna jest TUTAJ.

ART

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe