czwartek, 28 marca 2024 15:26

Strażacy na boisku. Mierzyli się z przeszkodami i gorącem. ZDJĘCIA

Tradycyjnie boisko w Lubieszowie było areną zmagań podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych.

Autor: Fot. OSP Lubieszów, Marcel Litwin, OSP Dziergowice

W rywalizacji udział wzięło 16 drużyn seniorskich, w tym 5 kobiecych, z czego 1 drużyna kobieca i 3 męskie w kategorii wiekowej 30+. Rywalizowało również 5 młodzieżowych drużyn pożarniczych, w tym 2 dziewczęce.

W kategorii młodzieżowych drużyn pożarniczych chłopców tryumf Dziergowic, które przegoniły Lubieszów i Starą Kuźnię.

Kategoria MDP dziewcząt. Tutaj zwycięstwo Dziergowic nad Brzeźcami.

W kategorii seniorskiej męskiej nie miała sobie równych jednostka z Dziergowic. Drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Lubieszów, a brąz wywalczyła jednostka z Kotlarni. Dalsze miejsca zajęły OSP z: Solarni, Starej Kuźni, Bierawy, Brzeziec i Goszyc.

Kategoria seniorska kobieca. Tutaj I miejsce ex aequo dla OSP Dziergowice I i OSP Dziergowice II. Na drugim stopniu podium stanęła OSP Bierawa, a na trzecim OSP Stara Kuźnia.

W rywalizacji 30+ męskiej tryumf Dziergowic nad dwoma drużynami z OSP Lubieszów. Kategoria 30+ kobieca - tutaj startowała tylko OSP Lubieszów, która w punktacji łącznej uzyskała wynik 211,8.

Wszystkie 11 drużyn smerfów (kategoria wiekowa do 10 lat) zdobyły najwyższą lokatę.

Sędzią głównym zawodów był mł. asp. Robert Brzoza.