Nowa linia MZK w Kędzierzynie będzie obsługiwana przez elektryczne autobusy

  • 16.09.2021, 09:50
  • Ł
Nowa linia MZK w Kędzierzynie będzie obsługiwana przez elektryczne autobusy Jeden z nowych przystanków będzie na ul. Harcerskiej
Zupełnie nowa linia autobusowa powstanie w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie obsługiwana przez dwa elektryczne pojazdy MZK. Kursy między osiedlami Pogorzelec i Piastów ruszą w przyszłym roku.

Jak informuje urząd miasta w pierwszym półroczu przyszłego roku na ulice Kędzierzyna-Koźla wyjadą dwa w pełni elektryczne autobusy. Flotę MZK zasilą wygodne, nowoczesne, ekologiczne pojazdy marki Man. Elektryczne autobusy są w pełni ekologiczne, nie emitują żadnych spalin i nie potęgują miejskiego zgiełku, bezszelestnie poruszając się po drogach. Tak więc nie będą uciążliwe dla mieszkańców.

Będą ono obsługiwać pasażerów podróżujących po centrum Kędzierzyna, kursując między Pogorzelcem, Śródmieściem, Kuźniczkami, a osiedlem Piastów. Na przygotowywanej trasie pojawiły się już pierwsze przystanki. Zlokalizowane są one w pobliżu miejsc najczęściej odwiedzanych przez mieszkańców: przy galerii handlowej, przychodni na ul. Harcerskiej czy przy aptekach. Część kursów będzie również obsługiwać pasażerów podróżujących w kierunku cmentarza na osiedlu Kuźniczka.

- Nowe przystanki na chwilę obecną zostaną wyłączone z użytkowania. Powstały ze względów technologicznych. Przygotowanie takiej infrastruktury w okresie jesienno-zimowym byłoby niezwykle utrudnione, np. malowanie oznakowania na jezdni - informuje Piotr Pękala, rzecznik prasowy urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu.

Zamówione autobusy będą pierwszymi w pełni elektrycznymi w taborze miejskiego przewoźnika. Na zakup supernowoczesnych pojazdów gmina pozyskała unijne dofinansowanie. Zakup dwóch elektrycznych autobusów wraz ze stacją ładującą wyniesie niespełna 5,6 mln zł.

Ł

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

monia
monia 16.09.2021, 21:29
gdzie wy macie przy galerii nowe przystanki ??? Dzisiaj bylam i nowych nie widzialam. Miedzy Casto a galeria sa dwa z tymi swiecacymi ekranami i pozniej kolo Kaufland. A nowe gdzie?

Pozostałe