Ekologia łączy pokolenia. Seniorzy i uczniowie na ekowarsztatach. ZDJĘCIA

  • 16.09.2021, 10:38 (aktualizacja 16.09.2021, 11:31)
  • Źródło: DDP nr 5
Ekologia łączy pokolenia. Seniorzy i uczniowie na ekowarsztatach. ZDJĘCIA
Dom Dziennego Pobytu nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu wziął aktywny udział w Ekopikniku organizowanym przez Związek Międzygminny „Czysty Region”.

„Wspólnie z seniorami-podopiecznymi naszego domu, Paniami: Józią, Krysią i Agatką, poprowadziliśmy ekowarsztaty: wykonywania woskowijek, zdobienia puszek oraz szycia woreczków eko. Dzieci i młodzież z okolicznych szkół okazała się bardzo chętna do nauki życia w idei zero waste. To był bardzo udany dzień, a my wracamy spełnieni – czytamy na stronie „Naszego Domu” w Kędzierzynie-Koźlu.

Zero Waste to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

Według Zero Waste International Alliance „Zero Waste jest celem, który jest etyczny, ekonomiczny, skuteczny i wizjonerski, aby prowadzić ludzi ku zmianie stylu życia i praktyk, które naśladują naturalne cykle odnawiania się, gdzie wszelki materiał, którego się pozbyto jest zaprojektowany tak, by być zasobem do wykorzystania przez innych. Zero Waste oznaczana projektowanie i zarządzanie produktami oraz procesami, aby systematycznie eliminować szkodliwość odpadów i materiałów oraz zmniejszać ich objętość, przetwarzać i odzyskiwać wszystkie zasoby, nie spalać ich ani nie zakopywać. Zero Waste wyeliminuje uwalnianie szkodliwych substancji do ziemi, wody czy też powietrza, które są zagrożeniem dla zdrowia człowieka, zwierząt, roślin i całej planety”.

 

Źródło: DDP nr 5

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe