Piją, palą, klną i przeszkadzają w użytkowaniu skateparku. Radny Wiśniewski interweniuje w sprawie zachowania młodzieży

  • 16.09.2021, 20:49
  • ART
Piją, palą, klną i przeszkadzają w użytkowaniu skateparku. Radny Wiśniewski…
Rodzice małych dzieci skarżą się na zachowanie młodych ludzi, którzy pojawiają się na skateparku by spędzić tam czas. Sporo niepokojących sygnałów w tej sprawie w ostatnich dniach otrzymał Ireneusz Wiśniewski, przewodniczącego Rady Miasta Kędzierzyn-Koźle. Napisał w tej sprawie pismo do Urzędu Miasta. Prosi w nim prezydent Sabinę Nowosielską o podjęcie działań zmierzających do zracjonalizowania użytkowania skateparku.

Poniżej treść sporządzonej przez radnego Wiśniewskiego notatki, która trafiła do Urzędu Miasta. 

"Podczas dyżuru Przewodniczącego Rady Miasta ale również wcześniej odebrałem kilka sygnałów od niezadowolonych mieszkańców miasta dotyczących zachowania się młodzieży na nowopowstałym skateparku w Koźlu. Wśród wypowiedzi przebijało się ogólne duże zadowolenie z wybudowanego obiektu, jednak rodzice zwrócili uwagę na wulgarne zachowanie się grupy młodzieży przebywającej tam bardzo często. Zachowanie to charakteryzuje się głośnymi przekleństwami, fizycznym utrudnianiem korzystania z obiektu, rzekomym spożywaniem alkoholu oraz paleniem niezidentyfikowanych materiałów.

Po otrzymaniu sygnałów kilkukrotnie, w różnych godzinach udałem się na obiekt i informacje w wielu aspektach się potwierdziły. Palenie papierosów, wulgaryzmy, śmiecenie a w godzinach wieczornych i nocnych posiedzenia alkoholowe poza zasięgiem kamer monitoringu.

Na obiekcie (skateparku) nie jest zatrudniona firma ochroniarska a obsługa pozostałych obiektów często z narażeniem się na rozmaite obelgi podejmuje często interwencje w dobrze rozumianym interesie młodych ludzi.

W związku z powyższym zwracam się do Pani Prezydent o podjęcie działań zmierzających do zracjonalizowania użytkowania tego wspaniałego obiektu. Niezbędnym wydaje się skierowania do obowiązkowych patroli służb miejskich oraz zawiadomienia i współpracy z policją w kwestii patrolowania i ścigania ewentualnych wandali.

Wydaje się również zasadne zapewnienie osoby, która mogłaby skutecznie zaprowadzić porządek podczas ewentualnych konfliktów.

Jeszcze raz należy podkreślić, że wszystkie otrzymane przeze mnie sygnały wskazały na olbrzymią popularność i celowość wykonanej inwestycji jednak przesłoniętą obawą w zderzeniu z nieodpowiedzialną, czasami tam przebywającą młodzieżą."

ART

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Iwona
Iwona 17.09.2021, 15:58
Widza tylko Koźle a myślą że na Kędzierzyńskim skatepark jest inaczej. Niech przejda się sami i sprawdzą dokladnie co palą.
karol <3
karol <3 17.09.2021, 12:21
tymczasem dzieci które biegają bez sprzętu po skateparku i skaczą po rampach
Jola
Jola 17.09.2021, 09:00
To samo jest na Kośnego ! A Straży Wiejskiej tam nie uraczysz, a jak zadzwonisz - "oj patrol już wrócił na Koźle" .. a co mnie to obchodzi ?!?!

Pozostałe