Zbiórka na operację Ewy Komander. Bez zabiegu triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla nie wróci do sportu

  • 17.09.2021, 09:25
  • Grzegorz Łabaj
Zbiórka na operację Ewy Komander. Bez zabiegu triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla… Foto: Ewa Komander Triathlon
Utytułowana triathlonista Ewa Komander z Kędzierzyna-Koźla doznała poważnej kontuzji. Jeśli nie wykona specjalistycznego zabiegu będzie zmuszona zakończyć karierę. Koszt operacji i rehabilitacji to około 20 tysięcy złotych.

W życie sportowca wpisane są kontuzje. Jedne łatwo wyleczyć, inne trudniej. Pecha miała Ewa Komander. Znana triathlonistka z Kędzierzyna-Koźla doznała kontuzji, która uniemożliwiła jej starty w tym sezonie. Po badaniach i konsultacjach z kilkoma lekarzami okazało się, że potrzebna jest endoskopia kaletki głębokiej Achillesa – endoskopowa plastyka guza piętowego oraz reinsercja ścięgna (tzw. pięta Haglunda).

Koszt operacji w warszawskiej klinice to ponad 16000 zł oraz dodatkowo 4000 zł na rehabilitację.

Bez tego zabiegu nie ma szans, by zawodniczka wróciła do uprawiania sportu. Problem w tym, że nie dysponuje ona wystarczającą kwotą. Z pomocą przyszła jej inna triathlonistka – Natalia Krawczyk, która zorganizowała zbiórkę na portalu zrzutka.pl.

- Moja serdeczna przyjaciółka jest w potrzebie! Ewa Komander, którą na pewno wszyscy triathloniści w Polsce znają, doznała kontuzji. Ewa wielokrotnie sama pomagała innym, wystawiając swoje trofea z zawodów na licytacje dla potrzebujących. Tym razem to ona potrzebuje naszej pomocy - apeluje w sieci Natalia Krawczyk. - Ewa postanowiła wystawić swój rower na aukcji, ale to nie wystarczy na pokrycie wszystkich kosztów związanych z operacją oraz późniejszą rehabilitacją. Dlatego zwracam się z ogromna prośbą o wsparcie Ewy.

Wpłat można dokonywać poprzez stronę zrzutka.pl (LINK DO ZBIÓRKI).

- Jestem bardzo wdzięczna przyjaciółce za zorganizowanie zbiórki i dziękuję bardzo za każdą wpłatę. Dzięki Wam będę mogła wrócić do sportu - przyznała Ewa Komander.

Ewa Komander od ponad 20 lat trenuje triathlon. Przez pewien czas reprezentowała nawet ZAKSĘ. Wielokrotnie zdobywała medale mistrzostw Polski na różnych dystansach. Od lat jest w czołówce europejskiej na dystansie 1/2 Ironman. W 2018 roku kędzierzynianka zajęła trzecie miejsce w Ironman Gdynia 70.3 ustępujące jedynie światowym gwiazdom Danieli Ryf i Mirindzie Carfrae.

Jej największym marzeniem jest zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa świata Ironman w kategorii PRO na Hawajach. W roku 2018 była bardzo blisko. Podczas zawodów Ironman Estonia uzyskała czas 9 godzin 6 minut i 43 sekundy i do kwalifikacji zabrakło jej zaledwie 20 sekund.

Grzegorz Łabaj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kibic
kibic 22.09.2021, 09:29
Trzymam kciuki!

Pozostałe