Rozpoczął się VI Festiwal Mikołaja z Koźla. ZDJĘCIA

  • 17.09.2021, 20:09
  • Rafał Pulkowski
Rozpoczął się VI Festiwal Mikołaja z Koźla. ZDJĘCIA
Już po raz szósty w kościele parafialnym św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej odbywa się Festiwal Mikołaja z Koźla. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest werset allelujatyczny ku czci Najświętszej Marii Panny „Maria rubens rosa”, zapisany 600 lat temu przez Patrona festiwalu na kartach fol. 12v-13r swojego kodeksu.

W piątek, 17 września o godzinie 19 nastąpiła inauguracja festiwalu. Otworzyli go m.in. dyrektor artystyczny Wojciech Wójcicki, zastępca prezydenta miasta Wojciech Jagiełło, przewodniczący Rady Miasta Ireneusz Wiśniewski oraz proboszcz parafii ks. Marek Biernat.

Pierwszego dnia wystąpiła Schola Gregoriana Sancti Casimiri w koncercie zatytułowanym "Cantus Mariales".

Drugiego dnia (sobota, 18 września) o godzinie 19 wystąpi zespół wrocławskich kameralistów Stoltzer Ensemble w programie „Skarby muzyki sakralnej XV wieku”.

Natomiast w niedzielę odbędą się dwa koncerty: godzina 16 - Jan Bokszczanin w programie „Z muzyką organową przez wieki”, który następnie w koncercie finałowym o godzinie 19 zasili legendarny zespół Camerata Vistula z towarzyszeniem solistki Marty Czarkowskiej (sopran). Program „Maria Rubens rosa” zawiera także orkiestrowe opracowanie średniowiecznej sekwencji, pochodzącej z rękopisu Mikołaja z Koźla.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Monia
Monia 18.09.2021, 02:03
Co się dziś rano paliło w mieście? Dym widoczny był z kilku km. Chyba coś koło obwodnicy. Czemu nie piszecie o tym ?? A i straze pozarne lamaly przepisy, na obwodnicy jedynie na kogutach, bez sygnalow, a debile w osobowkach je przepuszczali. To nie pojazd uprzywilejowany. Tak, straze jechaly obwodnica i na rondzie jedynie na kogutach bez sygnalow. Tak mozna super rozwali autko na koszt panstwa.

Pozostałe