Blisko pół tysiąca osób wystartowało w biegu "Gaz-System na piątkę!". ZDJĘCIA

  • 19.09.2021, 16:30
  • Rafał Pulkowski
Blisko pół tysiąca osób wystartowało w biegu "Gaz-System na piątkę!".…
220 dorosłych oraz 230 dzieci wzięło udział w siódmej edycji biegu "Gaz-System na piątkę!", który odbył się w Kędzierzynie-Koźlu 19 września.

Start i meta biegu znajdowały się przy hali sportowej "Śródmieście" przy al. Jana Pawła II. Bieg główny składał się z dwóch okrążeń o łącznej długości 5 kilometrów. Warunki pogodowa dopisały uczestnikom.

- Dla dorosłych pogoda była idealna. Nieco gorzej miały dzieciaczki, które startowały dwie godziny wcześniej, a wtedy było nieco chłodniej. Dzięki takim warunkom pogodowym wielu biegaczy poprawiło swoje wyniki. Sam poprawiłem swój wynik w stosunku do ubiegłorocznej edycji aż o osiem minut - powiedział Tomasz Radłowski, dyrektor MOSiR.

Była to trzecie z siedmiu imprez "Biegowego Grand Prix 2021 w Kędzierzynie-Koźlu". Pierwszą był "XI Bieg Koziołków", drugą "Gruba Dycha na Dębowej". Kolejną będzie "Półmaraton Dzień Dobry Kędzierzyn-Koźle" już 10 października.

- Aby zdobyć statuetkę ukończenia kędzierzyńsko-kozielskiego grand prix, należy ukończyć pięć biegów. Ale żeby dobyć statuetkę super grand prix, trzeba ukończyć wszystkie siedem biegów, w tym Odrzański Maraton - podkreślił dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Już po raz kolejny najszybszy był Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźla z czasem 16:47. Drugie miejsce zajął Piotr Rybiałek ze Zdzieszowic z czasem 17:06. Jako trzeci dobiegł Krzysztof Domerecki z Suchodańca z czasem 17:21.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Magdalena Patas z Wodzisławia Śląskiego z czasem 19:22. Tuż za nią Magdalena Giet z Dziergowic z czasem 20:56. Na trzecim miejscu znalazła się Beata Szatka z Gogolina z czasem 22:21.

Rafał Pulkowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agnieszkabeczka
Agnieszkabeczka 20.09.2021, 09:03
Ależ organizacja to była tragedia !!! Jeszcze nigdy gaz system nie był tak słaby! Na ostatnim biegu bodajże 2 lata temu nagrody za podium otrzymywały dzieci od 3 lat w górę teraz dopiero 7 latki. Przykro było patrzeć na te zawiedzione dzieciaki które oprócz medalu pamiątkowego nie dostały nic ! Zazwyczaj na każdym biegu są nawet małe upominki tu kompletnie nic. I czekanie na dekoracje od 11 do 13 to jakieś nieporozumienie. Słaby bieg....

Pozostałe