Oddali krew - cenny dar życia

  • 20.09.2021, 17:15
  • Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu
Oddali krew - cenny dar życia
Do tego, jak ważne jest oddawanie krwi dla innych, nie trzeba nikogo przekonywać. Klub Honorowych Dawców Krwi "Kropelka Krwi” działający przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji (IPA Kędzierzyn-Koźle) wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Kędzierzynie-Koźlu po raz kolejny zorganizował zbiórkę krwi.

W niedzielę, 19 września w Kędzierzynie-Koźlu przy hali Manhattan została przeprowadzona kolejna akcja honorowego oddawania krwi. Zbiórkę zorganizował Klub HDK PCK "Kropelka Krwi" działający przy IPA Kędzierzyn-Koźle. Do akcji włączyli się również kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze.

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważna jest krew. Nieraz są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewozi się rannych wprost na stół operacyjny. Krew jest niezbędna w wielu sytuacjach np.: dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, przy operacjach, a także przeszczepach narządów.

W zbiórce oprócz funkcjonariuszy wzięli także udział mieszkańcy. Łącznie zabrano ponad 5 litrów krwi. Na wszystkich krwiodawców czekały przygotowane przez „HDK PCK "Kropelka Krwi" niespodzianki.

Kolejną zbiórkę krwi zaplanowano na 9 października. Szczegóły już wkrótce.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe