Edukują młodych strażaków. Doceniono to, przyznając im strażackiego Oscara. ZDJĘCIA

  • 21.09.2021, 12:45
  • W
Edukują młodych strażaków. Doceniono to, przyznając im strażackiego Oscara.… Fot. OSP Miejsce Odrzańskie Reprezentanci OSP Miejsce Odrzańskie z Członkiem Zarządu Województwa Opolskiego Szymonem Ogłazą
Podczas gali rozdania strażackich Oscarów - Ogólnopolskiego Konkursu Floriany kapituła wyłania najlepsze społeczne inicjatywy podejmowane przez strażaków ochotników w 11 kategoriach. Ponownie wyróżniono OSP z Miejsca Odrzańskiego.

Dotąd jednostka z gminy Cisek była jedyną w województwie opolskim, która posiada tak prestiżowe wyróżnienie. Pierwszego strażackiego Oscara przyznano jej w 2017 r. w kategorii "Edukacja" za akcje dotyczące tlenku węgla, organizowane w centrach handlowych na terenie województwa opolskiego. Rok później w jednostce mogli być dumni z drugiego strażackiego Oscara - tym razem w kategorii "Infrastruktura" za społeczne wykonanie placu ćwiczeń przy remizie wraz z parkingiem.

- W 2020 r. zostaliśmy nominowani w kategorii "Edukacja" za stworzenie bazy obozowej, szkolenia opiekunów wypoczynku oraz organizację na przestrzeni lat obozów dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także za inne działania podejmowane na rzecz dzieci i młodzieży - mówi Sabina Blana, prezes OSP Miejsce Odrzańskie. - Niestety, ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, uroczystość wręczenia wyróżnień się nie odbyła. Ale w końcu się doczekaliśmy! Dotarło do nas zaproszenie na galę rozdania strażackich Oscarów Ogólnopolskiego Konkursu Floriany 2020-2021 do Europejskiego Centrum Matecznika Mazowsze - dodaje.

Reprezentanci OSP w Miejscu Odrzańskim 11 września udali się na uroczystość. Rozmówczyni nie ukrywa, że mimo świetnych projektów pozostałych jednostek, cieszy ją fakt, iż to jej jednostka została laureatem i zdobyła trzeciego, wymarzonego strażackiego Oscara w kategorii "Edukacja" za inicjatywę "OSP w Miejscu Odrzańskim edukuje młodych strażaków".

- Jak się okazało, drugą najpopularniejszą kategorią IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP okazała się właśnie nasza kategoria "Edukacja", do której z całej Polski spłynęło aż 30 zgłoszeń. Mimo to właśnie nam przyznano Floriana. Laureatem w tej kategorii została również jednostka OSP Koziegłówki, której również gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów - mówi Sabina Blana. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że działalność naszej jednostki jest doceniana w kraju. Jest to dla naszej jednostki ogromne wyróżnienie, które motywuje do dalszej społecznej działalności. Jestem przekonana, że mimo osiągnięcia naszego celu nie spoczniemy na laurach i nadal będziemy podejmować się inicjatyw społecznych - wyraża przekonanie przedstawicielka OSP Miejsce Odrzańskie.

W

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe