Dwa wyjątkowe jubileusze

  • 08.05.2019, 10:11
  • Andrzej Kopacki
Dwa wyjątkowe jubileusze
Msza św. odprawiona w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej poprzedziła obchody jubileuszu 70-lecia powstania Domu Dziecka oraz 20-lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu.

Uroczystości kontynuowano w  Domu Kultury „Koźle”, gdzie głos zabrały dyrektorki obu placówek, samorządowcy i zaproszeni goście.

 - Dziecku potrzebna jest jasność szczęścia i ciepło miłości. Zapewnijcie mu jasne dzieciństwo, a dacie mu zapas uśmiechów na całe długie cierniowe życie. Niech dzieci się śmieją, niech będą wesołe, powiedział niegdyś wybitny pedagog Janusz Korczak. O to, aby dzieci były szczęśliwe i radosne dbali kolejni dyrektorzy i personel kozielskiego domu dziecka - mówiła Ewa Miller, obecna sterniczka placówki. Wśród ludzi, którzy w szczególny sposób przysłużyli się tejże placówce, pani dyrektor wymieniła przedstawicieli lokalnej władzy, firm i prywatnych sponsorów.

- Chciałabym skierować słowa podziękowania do starostów powiatu Małgorzaty Tudaj i Józefa Gismana, którzy najlepiej wiedzą jak w trudnych sprawach organizacyjno-administracyjnych wspierać trafną radą, a ich portfel i serce zawsze otwarte są na potrzeby naszych dzieci - dodała Ewa Miller.

Marzena Nikel, która pełni obecnie funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu, podziękowała za dotychczasową partnerską współpracę wszystkim jednostkom i stowarzyszeniom, licząc w przyszłości na jej dalszą i efektywną kontynuację.
 
- Dziękuję również mieszkańcom powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego za zaufanie, którym obdarzyli naszych pracowników. Zaś ze swej strony zapewniam, że z uwagi na ogromną rolę jaką pełni PCPR, będziemy robili wszystko, by was wpierać, troszczyć się i służyć wam pomocą. Niech nigdy nie zabraknie nam energii w dążeniu do wyznaczonych celów i wytrwałości w wykonywaniu zadań, a osiągane sukcesy niech będą bodźcem do dalszego działania - mówiła Marzena Nikel.

Wiele ciepłych słów pod adresem obu placówek skierowali m.in. wicewojewoda opolski Wioletta Porowska, starosta powiatu Małgorzata Tudaj, jej zastępca Józef Gisman oraz wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Wojciech Jagiełło, którzy osobiście pojawili się na uroczystości.

W jej trakcie głos zabrał także  urodzony w 1936 r. Franciszek Bąkowski, który mieszka obecnie w Poznaniu, a wychowankiem kozielskiego domu dziecka był w latach 1949-1954. Przyjechał specjalnie na tę okazję, by podzielić się niezwykłymi wspomnieniami sprzed kilkudziesięciu lat.

 

Do tematu powrócimy w najbliższym numerze NGL.


 

 

 

 

Andrzej Kopacki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ZAmiast eko
ZAmiast eko 13.05.2019, 01:00
Od kiedy Marzena Nikel pełni funkcję dyrektora PCPR? Znowu coś za plecami kędzierzyńskiej gawiedzi się odbyło? Czy to błąd redakcyjny. Bo jeśli fakt, to obrzydliwe.

Pozostałe